Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

voicul

Eu sunt mai optimist si cred ca pana la final de de an 2020 o sa deschida pe bretelele scurte pana la AB N.

Asta evident daca isi mentin ritmul de anul acesta. Sunt totusi la 80% cu 20% avans anul acesta. Din grafice ar trebuie chiar sa termine totul la final de an, dar asta nu o mai cred.

tonică

e simplu: ministerul dă dovadă de forţă, dă ultimatum celor din cnair, acestora în bâţâitul scaunelor li se urcă munca la cap, rezolvă toate problemele de pe lot, oferind celor cu pizza maximum 4 luni de graţie în care să ajungă cu lucrările în stadiul în care să poată da drumul traficului în condiţii sigure! Iete, gata, ce simplu!  :lol: :lol:

TibiV

voicul,
optimismul tau arata ca esti mai tanar...

Cand m-am inscris pe forum, la fel de optimist eram si eu, si nu intelegeam de ce tot carcotesc "aia mai batrani"...

Intre timp, am inteles...

Probabil pentru ca am "imbatranit" si eu...  :(

If something can go bad, it will go worse...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

zuma80

Proverbul cu "porcul si craciunul" are "loc" doar datorita schimbarilor politice.
Eu cred ca, dupa cum bine stim expartidul de guvernare nu cheltuieste bani pe investitii (nu este in codul lor ADN), nu avea de gand sa plateasca facturi, asa ca dupa principiul "o mana spala pe alta" a venit ca o manusa pentru actor si pizzaboy. Acest aspect mi-a fost pesonal confirmat si de neacceptarea celor de la Retter ca subcontractori cu ceva luni in urma.
Sa speram ca noul guvern cat si urmatoarul va fi de alta natura si investesc in infrastructura (cumva suntem si obligati in a atrage fonduri europene din motive economice).
Pentru A6!

adrian sibiu

Dacă  pizzaboy reusesc sa termine lotul 1 pana la sfarsitul lui 2020 macar pe bretelele scurte va astept la Sibiu pe toți cei care sustineti acest lucru sa va dau de băut cat puteti duce.😁😁😁😁😁

horatiu.cosma

Si eu la Zalau  :D. Si nu mai zic niciodata nimic rau de Pizzarotti. Si cotizez la API sanatos.

Ionutcatalin

#16491
Marea lor problema sunt structurile, asa ca poate ne adunam vreo 50 de pe forum și le dam o mana de ajutor la legat fier, cofrat, turnat beton :lol: altfel la ritmul pe care îl arata de vreo 6 luni, ne vedem la băut la final de 2021  ;)

florians


alecu26

Nu puteți. Ca trebuie CNAIR sa va accepte ca si subantreprenori.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

florin74

Poate vorbim cu Retter, bietul de el asteapta de 1 an sa fie acceptat.... API Structuri SRL.... :lol:

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

elphax

sau lucrati pe gratis ca si Marcu :P

horatiu.cosma

Nu ajunge doar sa vrem sa lucram pe gratis. Mai trebuie sa venim si cu bani de acasa ca sa le cumparam fer.

elion

La Pârâul Iovului au început asamblarea stâlpilor.

Senerslav

Ma ofer voluntar si eu, am si cativa baieti care se descurca, tot patrioti si ei !