Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

marinul

Provizoriu se poate deschide prin breteaua care pleaca din sensul giratoriu dinspre Lacram

Mersul trenurilor

Da provizoriu,  :lol: cu drum de tara la gropa de gunoi.. Fac pariu ca nu se deschide pana nu e complet tot lotul.

Granata06

Lot II intre Sancrai si Ciumbrud, relocare Dj - supratraversare autostrada.




trifuhoria

Buna dimineața! Cred ca au terminat de relocat șenilata pe partea de sud.

JohannDB

Pregătiri la Nodul Sebeș....... Ieri dupăamiază, 07.10.2019, așa cum le vede omul de rând din drum..... Pe sensul Deva Sebeș.


















Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

Legate de cele de sus..... La Nodul Sebeș, 07.10.2019, Aici cam km 312-311.....











[/URL
Powered by [URL=http://proinfrastructura.ro/poze.html]API/PUM imgur uploader
[/size]

ovicor

@trifuhoria, vrei sa spui ca senilata a fost mutata pe breteaua 2, la nord de A1?

yetiman

^ se vede in pozele lui JohannDB (btw, multumim) ca senilata e deja in pozitia nordica, pregatita pentru ridicarea structurii peste A1, programata pentru 10-11.10.  :)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

trifuhoria

@all: Putem afla cumva programul detaliat pt miercuri și joi?
@Ionut: putem cere accesul in zona bretelelor 2 și 5 și permisiunea de a fotografia/filma?
Ms

Cristi Deme

in principiu in 10 se fac ambele ridicari

ovicor

Tot in principiu, tot in 10, asteptam si-o cadere. Dar nu la voi, Doamne - fereste, pe Dambovita, Doamne - ajuta!

gdaniel

Pana la ridicarile structurilor de peste autostrada din 10 o sa mai fie ridicarile segmentelor dintre culeile si pilele de pe partea nordica zilele astea..

elphax

Parce e un singur segment metalic pe langa cel de pe A. Celelalte grinzi (din beton sau metal? ) nu cred ca sunt aduse, in plus nu e nevoie de mastodontul ala, se pot ridica si cu macarale mai mici

Hercule

@gdaniel

Din poza asta eu deduc ca se va ridica segmentul cu predalele montate, un capat se va sprijini pe culee si unul pe segmentul deja montat. Bucata mai mica se poate pune ulterior fara a incurca circulatia.
Quote from: AlinC on October 05, 2019, 07:37:37 PM

La fel si aici:
Quote from: AlinC on October 05, 2019, 07:33:50 PM

Daca s-ar monta segmentele mai scurte din partea nordica nu s-ar mai putea scoate afara segmentele care vor fi montate peste autostrada.
Deșteaptă-te române!

elphax

Din ce s-a mai discutat zilele trecute - cred ca segmentul central se sprijina doar pe segmentele mici nu pe culee. Deci se pune cel mic apoi cel mare cu predale.