Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 6 Guests are viewing this topic.

infraAdi_ro

Pana apare Daniel cu pozele pun  una de la km 3 cu platforma pregatita pentru macarele.(telefonul e stricat....scuzati va rog caitatea).



Romania are un viitor doar daca are prezent!

Daniel_I

#10936
A aparut Daniel ;) Pozele de azi de la Raul Sebes ...

Podul Raul Sebes. 4 deschideri ramase pentru montat grinzi. Cred ca in 7 zile vor fi gata


Aici s-a lucrat aseara la devierea apei, terenul e pregatit si compactat pentru macaralele care vor monta grinzi. Una e deja acolo.






Terasamentul de la subtraversarea din imagine spre Lancram, peste fosta balta se inalta dupa cum se vede si in video din drona celor de la Unirea. Nu am insistat, era deja noapte


Multumesc infraAdi_ro pentru info

Powered by API/PUM imgur uploader
On The Road


GDPR

Nu deschid ei nodul de la Moara Vlasiei, asa ca despre ce vorbim? Ma intreb cine a lansat zvonul cu deschiderea partiala.

AlinC

Sunt informatii de la CNAIR, recunoscute oficial, prin declaratiile pe care le-au dat.

Acum, ca il vor desschide sau nu, asta e alta problema.

prd.marius

Ok, lotul 1 clar nu va fi gata.
Dar loturile 3 si 4, care sunt chiar gata, cand se va circula pe ele oare?
Ceva vesti despre cele doua?

marisRO

Lotul 1 cred ca va fi deschis partial poate in zona Alba Iulia pentru ... parcare pentru evenimentele care se vor organiza de 1 Decembrie.

Daniel_I

#10942
Cu toate ca au fost declaratii oficiale de la constructor si CNAIR, ca se doreste deschiderea partiala a lotului 1 de 1 Decembrie 2018, eu zic sa le luam ca declaratii populiste deocamdata. Cand o sa vad o mobilizare mare a constructorului o sa fiu primul care va anunta. Pe sectiunea Lancram - Nod Alba Iulia Sud, avem 2 poduri grele (Mures si Raul Sebes) si un viaduc lung la Oarda (inca neinceput cu o casa inca nedemolata) destui Km de terasament inca nefinalizat, un nod Alba Sud cu o bretea de coborare in soseaua de centura pe care nu avem un proiect tehnic de executie, tot din cauza unei proprietati neexpropriate. Din surse bune, constructorul are un deficit mare de forta de munca. Sunt si anunturi in ziarele locale de angajare personal. Asta e realitatea din teren, in momentul de fata e imposibila deschiderea partiala.
On The Road

voicul

Dupa mine: din ce ai expus, doar raul peste Mures si cel de peste Sebes s-ar putea face fara emotii (vorba vine) anul asta.
Restul ...

Se incearca angajarea de personal suplimentar?

rocklee

#10944
pizzarotti...1 decembrie 2019... Lancram-Alba Nord ...:lol: :lol:

ciprebbe

Quote from: Daniel_I on May 09, 2018, 09:38:35 PM

Podul Raul Sebes. 4 deschideri ramase pentru montat grinzi. Cred ca in 7 zile vor fi gata


Hai mai repede cu ele sus sa vina la Gilau pt asamblarea monstrilor :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Cristi Deme

marti ar trebui sa se termine la Pizzaroti iar de sambata/luni sa se inceapa la Gilau

Tavi


AkaManah

Azi am vazut un excavator si un camion pe ST2, la Santimbru. Sa fie o minune marca Aktor sau au gresit itaienii?

Ionut

Cu un excavator și un țațichi nu se face primavara.