Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

reed

Daca s-ar vrea s-ar da drumul pe Halfprofile pe unde sunt lucruri mai dificile de făcut.Dar rămâne de văzut

hefaistos

Nu va faceți griji, o sa vedeti deschideri la 3-6 luni între ele. Nu uitați ca in 3 ani UMB trebuie sa termine pana la Pașcani.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

naivu

^^Nu se încurcă nici mt/cnair nici constructorul cu deschideri parțiale pe HalfProfile, mai ales cât timp se încadrează în termenul contractual +/- 3-6luni. Ar trebui să fie probleme cum sunt pe A10 la alunecarea de la Oiejdea!

Drive_140

Quote from: Fred on April 27, 2023, 02:03:07 AM- ocolirea Focsaniului e inutila fara tronsonul din sud
Orice lot sau chiar un fragment dintr-un lot este util. De exemplu, LOT4 de lângă Focșani va devia o parte din trafic local și va descărca centura (DN2) pentru tranzit.

Skynick

cred ca UMB o sa finalizeze prima data pe DX12 bucata avansata, dupa care A7 - Focsani, dupa care A3 un segment. E mult mai abordabila A7.

Stef

#9515
Acum, nod A7x100C

(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Stef

Astăzi am ajuns în comuna Filipești unde UMB s-a apucat de treabă pe Bacău - Pașcani, Lot 1.

Centura Bacăului era plină de furnicuțe portocalii.


pasa_andrei

Autostrada A7 - Lot 1 - Nod Rutier A3-A7

Am mers in weekend la Pizzarotti in vizita si nimic nou sub soare.  Ritmul clasic. Au foarte multe utilaje, dar care stau si cam atat. 


Enjoy!

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Feri

QuoteA7 - secțiunea Pașcani - Suceava. Studiile geo au ajuns la 95%., iar în paralel se lucrează la avizele necesare pentru obținerea acordului de mediu. Am spus-o și cu alta ocazie, ritmul este destul de greoi.

A7- secțiunea Suceava - Siret. Progresul pe acest sector este nesemnificativ. În continua se trage de timp.
https://www.facebook.com/impreunapentrua8.ro/posts/pfbid0oEo6UPqbYVByzQ32Ku6fwq1Abpgrrf5scPWwYAdZKbs9bcL2u8jtG89PSQzxYDePl

TeoH9

Studiile geo tot sunt pe la 95% de vreo 6 luni

Acer Albereto

Quote from: TeoH9 on April 28, 2023, 07:12:40 AMStudiile geo tot sunt pe la 95% de vreo 6 luni

este totusi un progres minor fata de acum o luna - 95% fata de 85%
24 martie - Împreună pentru A8
"A7, Pascani-Suceava. Pe acest tronson se desfășoară în continuare studii geotehnice - stadiul actual fiind de cca 85%. (analizele probelor de laborator fiind 75%) Din pacate, in ultimile doua săptămâni pe acest traseu a operat un singur utilaj, care a reușit sa foreze cca 96 ml. din totalul de 780ml.In vederea obținerii acordului de mediu se așteaptă avizele de la RIM, SEICA, SEA."

KnX

Și un articol dintr-unul din ziarele locale ale orașului Suceava, în care se anunță finalizarea forajelor pe tronsonul Pașcani - Suceava.

https://www.monitorulsv.ro/Local/2023-04-29/Gheorghe-Flutur-anunta-finalizarea-lucrarilor-de-foraj-pentru-tronsonul-autostrazii-A7-de-la-Pascani-la-Suceava


Ionut

Delectați-vă cu asta, că mâine dimineață vine valea plângerii pe Mizil-Spătaru! :(( Pe cei câțiva patreoni i-am băgat deja în depresie.