Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Puneti 31, pentru siguranța.

RaduG

Mulțumesc pentru răspuns Ionut.

florin74

Avem uzura de azi pe ST2. Deocamdată sector experimental.

StefanCelMare

După 6 ani! Doamne, ce notă să dai unui astfel de constructor?
6 ani sa vedem 1 metru de uzură.
6 ani să vedem toate structurile betonate. Mai e foarte puțin pe la Teiuș, cred că pot spune toate deși anticipez ușor.
Și e un constructor care va mai face lucrări in Romania. Să vedem cât s-a schimbat cu noul actionariat.

dargauda

Asfaltari Oiejdea 14.06.2021 , Autostrada A10 Sebeș-Turda



mersi
Adisan

TibiV

Quote from: florin74 on June 14, 2021, 10:20:16 PM
Avem uzura de azi pe ST2. Deocamdată sector experimental.

Ptiu, ptiu...
Sa punem si usturoi sub perna?.....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

calino


Tudor99

Multumim @Adisan pentru filmari.
Incet,incet termina treaba :D

calino

Mai poti scrie linistit inca de doua ori incet!  :D
Incep sa fiu ferm convins ca cei de la Pizzarotti s-au indragostit de zona Alba si pleaca de aici cu elanul ce-l are condamnatul in drum spre spanzuratoare.

Tudor99

Inca o filmare de la @Adisan cu nodul Sebes. :)

Adisan

Multumesc pentru postari :) urmeaza si Teius - Radesti - Sancrai, dar nu mai am energie noaptea asta  :-[ maine seara, dupa ce termin munca le editez/postez

cfdp

#25526
Ce "balast amestec optimal " foloseste pizzaroti in fundatia drumului???? Unde sunt dirigintii/consultatii, laborator .... Calitate nu gluma
Casiurile de pe bretele nu ar trebui sa aiba o fundatie la capatul de jos ? pe care sa sprijine??? .... Calitate nu gluma

Cetatean

#25527
Ce amestec optimal domne'. E lipsa da balast pa șantiere. Se baga stabilizare chimica la greu. Nu știu dacă e și acoperit de licitație sau îl cer pe note de constatare sau pe claimuri :)
Oricum materialul ala din filmare...numa material bun nu e.
Diriginții sta la umbra...consultanții la cafele. Calitate?
Cred ca am fost pe toate autostrăzile deschise în ro în ultimii ani,calitate mai proasta decât pe lotul pizzarotoo de la Sebeș pan la Alba,nu am văzut. Uzura aia tre data afara și așternute din nou.

cfdp

BALAST -IN GLUMA. MATERIALUL AVEA INCLUSIV BLOCURI DE ASFALT NECONCASATE, S.A.M.D.