Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

adirt69_70

#14085
Quote from: luc on March 13, 2014, 11:32:41 PM
Azi in jur de 18:30, la Cunta peste tunel, mirosea a astfalt proaspat... :)
de luni am sa merg si eu pe tronson o sa va tin la curent cu poze  la asfaltarea de la Cunta si sper ca pana la Saliste



stangabriel


adiarc

da...am ramas si eu surprins sa vad astazi ca Impregilo lucreaza...si pe restul tronsonului ( mai putin cei 6 km cu probleme ) , am vazut miscare..mai putin unde trebuia...la tunel.....nu ajung sapt asta nicicum , pt un "close-up"..dar sapt viitoare orice-ar fii imi fac timp
multumim tuturor pt poze
dorum..e de inteles postul tau..atata incompetenta...no comment
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

user201

#14088
Oare vor termina totul până la "nodul Apoldu de Jos"?
Mă gândesc că dacă tot va fi nod pe bune acolo, ar trebui să facă și o descărcare viabilă până în DN, cel puțin pentru mașini sub 3.5 tone.

P.S Mulțumiri tuturor pentru pozele din ultima perioadă.

calins

Salut!
Va urmaresc de cativa ani forumul si discutiile si mi-am facut curaj sa postez si eu.

Cei de la Salini - Impreglio lucreaza la Faget la partea de birouri. Mi-au cerut oferta pentru cablare structurata, le-am ofertat tot ceea ceau vrut, iar la conditii de plata am cerut 50% in avans, si restul in 5 zile de la startul lucrarilor. Va dati seama ca nu am mai auzit de ei...
Din ceea ce am citit pe forum despre ei nu am avut curaj sa le ofer termen de plata mare
Daca cumva accepta conditiile mele, o sa pot sa va tin la curent din interior

Toate cele bune!

Tavi

Bine ai venit si bravo Calins! Nici mort de foame nu i-as credita pe astia.

calins

Iti dai seama, mai ales ca nu aveam nici o legatura cu ei. Si nu era o suma chiar insignifianta, erau vreo 5500 de euro + TVA doar materialele + manopera.

Doar nu o sa stau 2 ani sa astept dupa banii de la ei ...

niko

S-a intamplat ceva cu UMB?

"Tribunalul a dispus deschiderea procedurii de faliment la UMB SA Bacău"

http://www.antitepari.ro/

Archi

bine ai venit! Sau bine te-ai inregistrat tu alegi! :D. Toti care doriti sa va inregistrati, nu ezitati forumul are nevoie de voi  :)

nenea_hartia

Quote from: niko on March 15, 2014, 11:25:03 AM
S-a intamplat ceva cu UMB?

"Tribunalul a dispus deschiderea procedurii de faliment la UMB SA Bacău"

http://www.antitepari.ro/
Nu e de mirare. @alecu26 a tot spus pe aici că stau prost cu banii. Acum Umbrărescu participă la licitații sub alt nume, Sa&Pe, însă nimeni nu dă prea multe șanse loturilor de autostradă câștigate de el, mai ales la prețurile acelea puse din burtă. Au fost oameni care au avertizat pe aici și pe dincolo în legătură cu UMB, dar nu i-a ascultat nimeni.

florin74

#14095
Nu are nici o legatura cu constructorul desemnat pentru lot 4  care este asocierea SC TEHNOSTRADE SRL  - SPEDITION UMB SRL
"  UMB SA Bacău a intrat în insolvenţă în 2010, iar în 2011 a fost aprobat un plan de reorganizare"
Tinand cont ca a intrat in insolventa in 2010, nu putea sa participe la licitatii.


Ionut

Posibil UMB SA sa fie paravan sau ceva. Posibil sa fie o firma mai veche de pe care s-au transferat operatiunile catre altele mai noi.

UMB SPEDITION a avut pe 2012 profit frumusel. Iar UMB SA a avut in 2012 cheltuieli de 1247667 si venituri de 58173. :D Pe SPEDITION se fac afacerile, din ce-mi dau seama. Deci e cum spune Florin. Puteti verifica si voi pe oricine aici: http://www.mfinante.ro/pjuridice.html?pagina=domenii

alin_simeriaveche

Quote from: adirt69_70 on March 14, 2014, 10:11:59 PM
Quote from: luc on March 13, 2014, 11:32:41 PM
Azi in jur de 18:30, la Cunta peste tunel, mirosea a astfalt proaspat... :)
de luni am sa merg si eu pe tronson o sa va tin la curent cu poze  la asfaltarea de la Cunta si sper ca pana la Saliste

Adi ma bucur enorm de vestea ta. Sincer imi era dor de tine. Imi amintesc cu nostalgie de zilele in care abea asteptam sa vina seara sa vad ce poze mai incarca Adirt69. Sper sa ne prezinti la fel de multe imagini cu lotul 3 ca si pe lotul 4 ;)

penad2007

Adirt69,

Ce ma bucur ca ai reaparut.

Multumim si success la noul loc de munca.

dorum

#14099
adi...bafta si sa faceti si lotul asata....il asteptam cu totii ! :)
asteptam cu mare interes pozele tale!