Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 13 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

#15495
Don't panic :D Acolo vine adăugat ulterior un fel de balcon și au lăsat mai multa armatura libera sa se poată lega. Vezi la pilonii deja construiți.




horatiu.cosma

#15496
^Alex, dacă te uiți puțin peste postările lui bridge o să îți dai seama că știe ceva mai multe despre proiectele de pe A3 Transilvania decât noi, muritorii de rând  :lol:. Și într-adevăr se observă foarte bine că nu le-a ieșit chiar ok betonul celor de la TS.

alexandruduma

#15497
Si eu care cautam o explicatie optimista... :D In mintea mea chiar avea/are logica faza cu "balconul", initial si mie mi-a atras atentia betonul turnat asa, de aceea am insistat cu o poza in plus acolo.

voicul

#15498
Si daca nu este folosita, grinda 65 are rolul/a fost facuta pentru ... ?

laszlo.robert

Din asta să înțelegem că se continua forarea ?.O veste bună.

neobluenet

Quote from: voicul on March 19, 2018, 10:13:48 AM
Si daca nu este folosita, grinda 65 are rolul/a fost facuta pentru ... ?
Din cate s-a mai vorbit grinda numarul 65 a fost folosita pentru teste de rezistenta.

alexandruduma

#15501
Quote from: voicul on March 19, 2018, 10:13:48 AM
Si daca nu este folosita, grinda 65 are rolul/a fost facuta pentru ... ?

E pentru Ioniță si restul de genu, de aia nu are inca capac  :D O:-)

perfidus

Quote from: bridge on March 19, 2018, 11:34:56 AM
... dar  la o concentratie de gaz  de pana la 2%(deocamdata asa este)se pot executa lucrari in siguranta.

Uu detector de gaz metan este reglat de regula pentru o concentratie 10% din LIE (limita inferioara de explozie) adica un 0,5% VOL (5.000ppm).
De aceea acel 2% nu mi se pare OK. Poate e 2% din LIE.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat


Ionut

#15504
Las articolul doar ca sa facem educatie, pentru ca este fake news in ceea ce priveste Suplacu-Bors:

QuotePrimul subiect abordat a fost Autostrada Borș-Suplacu de Barcău, deputatul Bogdan anunțând că procedura de licitație a fost realizată, iar în 29 martie, ministrul Transporturilor va fi prezent la Borș, pentru semnarea contractului de execuție.

NICI VORBA DE SEMNAREA CONTRACTULUI PE 29 MARTIE! Poate 29 martie 2019! Nu mai luati de bune toate mizeriile publicate prin presa de 2 lei.

Deocamdata 30.04.2018 este termenul amanat pentru EVALUAREA OFERTELOR!

NU MAI PUNETI MIZERII PE FORUM!!!

Ionut

Quote from: Ionut on March 10, 2018, 04:51:40 PM
Trimis.



Poftim MIZERIE de raspuns. O sa facem reclamatie administrativa si apoi o sa-i dam in judecata.


flashu74

Asta-i România. Pentru acest motiv avem plecati din tara jumatate din cei 4 mil. Aceeasi metoda se aplica in toate situatiile in care "statul" vrea sa incurce cetatenii. E o mizerie.

paulmare

Ionut cine a scos raspunsul ala idiot ? Nu semneaza decat "anonim-colectiv" CNAIR SA ???

Ionut

Asa sunt trimise unele raspunsuri, anonime/colective. Nu e problema. Se actioneaza contra CNAIR, nu contra unei persoane anume. Cum ziceam, o sa facem reclamatie administrativa (asa cere bunul simt si jurisprudenta, desi NU suntem obligati sa facem reclamatie administrativa) si apoi o sa-i dam in judecata.

Morosanu

Ionut o intrebare: nu se pot cere si daune , de orice fel morale, de prostie etc....? Ca pe astia ii doare doar daca sunt atinsi la buzunar. Altfel reclamatii administrative, trimiterea in judecata ii doare fix in bocanci....
Politica distruge tot ce atinge.