Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adiarc

se poate merge lejer cu 110-120 pe bretele,dar la jonctiunea dintre ele si mai ales cu A1,acel 80 este pe deplin justificat
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

cfdp

sunt curios cat mai sta breteaua de iesire de pe VAB (terasamentul facut ca la carte- de care povesteam catva timp in urma) descoperita. Oare asteapta sa otaveasca pentru a doua coasa...?

TibiV

Quote from: Deutschländer on August 19, 2021, 02:48:47 PM
... intrarea in A10. Cred ca e de vis in intuneric.

Am iesit eu de pe A10 prin nodul Alba Iulia Nord in aceasta seara aseara, la ora 22. Este bine luminat. Nu sistemul de iluminare este problema acolo...

Podul peste CF (calea in exploatare, Turda->Sebes) are nevoie in mod cert de o reasfaltare.
Si in general planeitate nu este stralucita, mai ales pe portiunea inaugurata anul trecut.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

trifuhoria

Devierea înaintea podului peste Cf Alba Nord, sens Sebeș Turda, e destul de îngustă, doar pe banda de urgenta

trifuhoria

Joi seara la 1830 se lucra destul de susținut la dealul de la Oiejdea

gicu

De ce s-a făcut devierea pe podul de la Alba Nord? Ca din filmare nu se vede să lucreze ceva în zonă.

Daniel_I

#26301
^ Ai fost absent pe forum :). Au sapat ca sa faca hidroizolatia la un podet de beton, de cateva zile l-au acoperit la loc si au asfaltat peste. Eu am o banuiala si anume ca Pizzaroti intentionat nu dau drumul la circulatie pe viaductul Alba Nord deoarece stiu bine ca asfaltul s-ar strica in cateva saptamani si ar trebui refacut pe banii lor. Sensul pe care se circula acum pe viaduct e deteriorat in ultimul hal, acolo trebuie reasfaltat. Motivul e clar, camioanele care stau in coloana la iesirea de pe autostrada in DN si pleaca de pe loc pe asfaltul incins. Viaductul e gata, are rosturile de dilatare, se grabesc incet pentru ca asteapta sa treaca vara.
On The Road

elphax

exact asa as face si eu, deschid cand e gata L2 si gata :)
doar ca le va fi greu sa nu deschida cand termina absolut tot - asa ca vor avea de reparat si cand deschid Aktor L2

AlinC


Vercix

#26304
La min 06:21 un camion intoarce a la Margina, nu vad de ce nu s-ar putea deschide asa macar pt autoturisme.

elphax

intoarce dar e pe contrasens. Ar insemna sa treaca toti peste rigola betonata

lighthotspot

#26306

Daca AB Turda trec peste calea ferata direct fara sa fie deviati, ceilalti pot folosi actuala iesire ca intrare..... zic si eu

Vercix

#26307
Exact, dupa deschiderea podului peste CF sensul spre Turda, cei ce vin dinspre Sebes ies direct pe bretea, iar cei ce urca pe A10 spre Sebes in stil Margina revin pe sensul normal la trecerea folosita acum de cei ce vin dinspre Sebes cand intra pe breteaua de iesire unde nu e nicio rigola.

SILVIUFG

Am si eu o intrebare!! Daca vin dinspre Sb si ies la Alba Iulia Sud, am o intoarcere in cart Partos sa pot merge in cetate? Parca era vorba sa se realizeze una. Scuza-ma Ionut ca am folosit topicul asta. Intr-o ora se poate sterge.

cristi5

Cred ca e facut deja. Cauta Partos pe topic.