Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 17 Guests are viewing this topic.

oneLess

#9735
O preluare pe canalul lui Infrastructura Romania din postarea de ieri pe facebook-ul lui Oltenia 3TV

Quote𝗠𝗼𝗯𝗶𝗹𝗶𝘇𝗮𝗿𝗲 𝗽𝗲 T𝗿𝗼𝗻𝘀𝗼𝗻𝘂𝗹 𝟭 𝗮𝗹 𝗗𝗘𝘅 𝗖𝗿𝗮𝗶𝗼𝘃𝗮 - 𝗣𝗶𝘁𝗲𝘀̦𝘁𝗶
 
‼️ Constructorii au revenit în forță pe  Drumul Expres Craiova-Pitești. Pe tronsonul 1 antreprenorul execută toate lucrările necesare finalizării acestui contract în termenii prevăzuți. Reprezentanții DRDP Craiova subliniază că la această dată procentul este de 33,85%.


Ionut

Așa-mi place de cei din DRDP-uri că nu înghit mereu găluștele șefilor și ale constructorilor.

dumbravaandrei

Nu e deloc rau progresul avand in vedere cand s-au apucat de lucrari... (da, stiu ca e 33% din ~50%, dar totusi, ies 5% progres lunar la general ceea ce e chiar ok)

oneLess

#9738
Din cine știe ce motive, harta CESTRIN a fost editată azi, acum sub o oră.

T1 - stadiu_actual_fizic
PROGRES FIZIC LA REZILERE - 57.06%
PROGRES FIZIC PE NOUL CTR - 10.9:-[
PROGRES FIZIC TOTAL 67.96%

T4 - stadiu_actual_fizic 48.00%

Earthchild

#9739
T1 33,85% din 57,06% = 10,9%  :hm:  :book:
T4... staționează

oneLess

Cifrele ^^ sunt vechi. Sunt datate pe harta API cu 01.04.2024.

Au editat harta din cine știe ce motive dar nu au modificat cifre.
Nici DN5/DN4 nu l-au dat în circulație acolo! La fel și A0N2!

gruia88

T1 este 33,85% din 43% ramas (100%- 57% reziliat) dar tot nu da 10.9% da undeva la 14.2 % .

Deci nu e inca updatata  :-[

oneLess

#9742
Felicitările, aprecierile și mulțumirile pe canalul RD de pe YT al colegului @AndreiRD !

DEx12 Craiova - Pitesti Tronson 1 #dex12 - 11.05.2024


Tavi

Bun avans la structuri în mai puțin de o lună. Să o țină tot așa!


GIV

nu ca parerea mea ar conta, dar asa de mult ce nu mi place soutia cu "biscuiti" ...

P3trut

Cu camioanele alea negre ai impresia ca fac baza militara nu autostrada.  :D

panzer

^ nici a mea nu conteaza, dar imi plac "biscuitii" mult mai mult decat gabioanele! Cand vad ace armata de oameni in portocaliu aranjand pietre cu mana in 202x vad doar ineficienta...

andreita

La cum se lucreaza, eu cred ca este realist pe decembrie 2024. In schimb la lotul 4 am indoieli ca reusim pe final de 2024.

sau imi scapa ceva?  :o

oneLess

Nicio veste de pe T4 încă ?! De pe A7 au apărut și filmări.

Dacă nici tura asta nu încep să tropăie forezele pe la A1, cam asta e anul ăsta ...