News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 17 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Dragi colegi va anunt ca acum sunt in drum spre Simeria. Va scriu de pe telefon. Mi-am propus sa fac o iesire pe la Soimus. Posibil "alone" sau cu amicul rooklee. Asa ca sunt foarte nerabdator de-o aventura :D 

dorum

Sa ai drum bun Alin...Abia asteptam ceva poze de la voi din zona...
:cheers:

cutter

Quote from: dr4qul4 on April 09, 2014, 06:32:17 PM
nu se intampla nimic... UE va prelungi termenul. nu mai ascultati prostiile de la televizor.  Orice se negociaza cu UE.

Pentru prelungire e nevoie de un nou regulament (adică lege) european care trebuie să treacă prin Parlamentul European și apoi trebuie adoptat în Consiliu cu majoritatea voturilor statelor membre. De la persoane care cunosc bine sistemul mi s-a pus răspicat: este exclus!

dr4qul4

Quote from: dr4qul4 on April 09, 2014, 06:32:17 PM
nu se intampla nimic... UE va prelungi termenul. nu mai ascultati prostiile de la televizor.  Orice se negociaza cu UE. nu e prima data. chiar daca oficial nu va fi o prelungire a termenului, vor gasi solutii accepta sa deconteze lucrarile pe bucati: 5 km gata, 1 viaduct gata, 1 nod gata etc, 1 proiectare gata etc.

de ce credeti ca au bagat toate SF-urile acelea anul asta? pentru ca ramaneau fonduri necheltuite. din acelasi motiv au lungit autostrada pana la TG Mures. nu m-as mira ca UE sa le fi "sugerat" acest lucru.

mai bine asa?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

montaniardul

#14659
Unele tronsoane cred ca se pot termina pana la sfarsit de 2015, dar altele nu prea vad cum (in special loturile 2 si 3 Lugoj - Deva).

Ionut

Quote from: alin_simeriaveche on April 09, 2014, 07:00:49 PM
Dragi colegi va anunt ca acum sunt in drum spre Simeria. Va scriu de pe telefon. Mi-am propus sa fac o iesire pe la Soimus.

Ati mai apucat sa vedeti ceva sau a venit seara? :D

alin_simeriaveche

Ionut, am plecat din Tecuci pe la 7 seara. Acum sunt la Pitesti. Merg mai greu ca sunt cu cineva cu masina de transport marfa. Intre timp am pus la cale iesirea cu rooklee. Daca totul e Ok si nu se strica vremea, vineri mergem pe teren   

AlexIP

TM-Lugoj lot II, ieri, 9.04, între Recaș și Cramele Recaș pe DJ609E, aproximativ pe aici: http://goo.gl/maps/tGdQY











http://imgur.com/a/vNoLW

Ionut

^ Fainosag. Multumim de mini-update! :cheers:
@Alin: pe la noi pe sud s-a stricat deja vremea, daca ploua nu va bagati masinile prin santier ca ramaneti pe acolo suspendati. Sau poate pe drumul tehnologic daca puteti intra. Oricum, nu va aventurati prea tare ca dupa aia va scot baietii cu buldozeru'. :D

radutm

Frumoasa evolutia la Recas! Multumesc de poze AlexIP.
cont inchis

rocklee

ionut nu o sa ne bagam masina pe santier ca mergem pe drumul judetean pe la ilia branisca ....pote tragem o fuga si pe lotul 3 ...pe la ohaba ...pe undeva daca au miscat ceva ..sa vedem  :-[

AlexIP

În zona Ohaba singura chestie relevantă e un drum tehnologic apărut nou, între restaurant și intersecția cu Teiu. Sâmbătă când am venit nu văzusem nici un utilaj, nimic, nici pe lot 2 nici pe lot 3.

florin74


cutter

N-au mai adunat în comunicat și 27.11.2013 + 30 de luni să se vadă că data de finalizare a execuției este 27.05.2016, ci nu "octombrie 2015" cum afirmase Șova la conferința de presă de săptămîna trecută...

florin74

#14669
Ar fi bine sa-l cam ignoram pe Sova, se contrazice de la o conferinta de presa la alta, si de la o aparitie TV la alta, ca penibil daca ii spui ii faci un compliment. Scuze pentru offtopic, dar suntem precum in proverbul cu nebunul care arunca o piatra in balta si 100 de inteleptii care se straduie sa o scoata. Prea multa energie consumata pentru analizarea declaratiilor lui Sova.