Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

naivu

Ce nu am inteles, daca abia luna asta s-au apucat de breteaua Teius-AlbaIulia si reamenajarea giratoriului, de ce au inchis breteaua aia tocmai din decembrie?!  :o

voicul

#26191
Pentru ca ... au putut!
Si cum au meciuri grele cu CNAIR ... de ce sa nu inchida?

Pizza nu lucreaza in avantajul platitorului de taxe, ci plateste polite pentru diversi.

Parerea mea.


AlinC


epuru

#26194
Este cam nasoala ingustarea aia de la doua benzi la una in dreptul bretelei de intrare dispre Alba Iulia spre Sibiu.

Duminica a fost autostrada foarte aglomerata si circulam pe B1 dinspre Deva spre Sibiu si in zona aia am fost cam neplacut prins la mijloc intre o masina care venea de pe bretea si voia sa intre pe B1 si o alta masina care venea mai tare pe B2 si a vrut sa intre pe B1 din cauza ingustarii.


TudorM

^ Ce s-a întâmplat acolo? De ce se îngustează A1 fix în zona benzii din A10?

dargauda


dargauda


paulmare

multumim de filmare = deci la Oiejdea fac al trelea rand de piloti pana la urma - nu ajung ancorele noi si mai adanci si nici malul de sprijin din pamant armat ?

florin74

Da. Se mai face un zid de sprijin.
Se vede in filmare ca au dat de un izvor.. Trebuie sa vina cu dren acolo. Asa e prevazut in PT. Atentie mare in zona aia si orice sursa de apa trebuie drenata.

kumar

Florin cum stau cu uzura pe lotul 2?

florin74

Cu aia nu e problema...
Cu maruntisurile trebuie sa se mobilizeze mai bine. Rigole, parapeti, semnalizare, drumuri acces si  garduri, care sunt consumatoare de timp
Au inceput ceva, dar e loc si de mai bine

AlinC


TibiV

Interesant cum te pot "pacali" imaginile...

Daca te uiti la filmarea cu nodul Sebes poti sa zici "nu trebuia autostrada, trec doar cateva masini!..."

Daca te uiti la filmarea cu Alba Iulia Nord poti sa zici "acolo este musai autostrada, nu se mai poate!"...


Felicitari AlinC, felicitari Adisan !

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

avumit

Cu toate minusurile si injuraturile.. eu chestia aia o vad vopsita, imbracata in lambriuri in ceva. Aspect: HIDOS, se spune in Ardeal. La cati bani a costat autostrada aia, se gasesc inca 15000 de E sa arate altfel podul.