Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rocklee

#28470
:D  :)
crapatura ...rasa si peticita ...asfaltul mi se pare de foarte proasta calitate  >:(

(GPS)(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)




(GPS)


cam atat pe ziua de azi ...data viitoare mai mult si mai de calitate  8)  :bye:  :hug:

Powered by API/PUM imgur uploader

oneLess

A doua minirigolă au făcut-o în dreptul celei de-a doua probleme?

dargauda



Da aici a fost Dorel , musamalizare dupa 3 luni groapa :lol:

Xed

@rocklee , nu ti se pare... chiar e o bataie de joc. Zici ca au comprimat asfaltul cu lopata. L-au batut pana la nivelul de "lasa bre, merge si asa".

Totusi, multumim frumos pt ca ti-ai rupt din timp si ai fotografiat lucrare!  :thumbsup:

DarkPeace

Quote from: rocklee on April 29, 2023, 07:20:32 AM...asfaltul mi se pare de foarte proasta calitate  >:(

 Toată zona frezata pare a fi "asfaltata" provizoriu pentru impermeabilizarea caii de rulare după frezare. Cel mai probabil se va freza complet toată lățimea autostrazii, sau benzile afectate înainte de orice deschidere de trafic.

Cetatean

Wtf! Serios?
Eu am mai vazut bataie de joc,dar asta chiar tre' sa ajunga la cineva si sa ia niste masuri. In primul rand la politie,care ar trebui sa amendeze GRAV adminitratorul drumului care mai apoi sa il arda pe constructor si sa ii dispuna masuri de remediere instant. Nu e posibil asa ceva.
Probabil s-a intarit asfaltul in bena pana sa il puna in opera,daca putem numi asta opera...

AlinC

#28476
Alunecarea de la Alba Iulia Nord:


StefanCelMare

#28477
Legende confirmate, Meșterul Manole există.
Bine, la gură mi-au venit alte cuvinte, dar ca să o zic frumos, o zic așa.
Sper că nu trebuie să ajungem la sacrificii ca să țină lucrarea aia, că văd că diferite bucăți din ea dau semne că vor la vale.

TibiV

@AlinC
peticeala aia oribila evidentiata de @rocklee este cea pe care o frezeaza in filmare sau este sub excavatorul stationat?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rebel

^ este mascata de excavator...

survola

Dealul acesta o să dea de lucru la mulți de-acum înainte.

AlinC


TeoH9

Au mai rezolvat cu peticul acela sau au lasat asa?

dorum

si dupa ce fac si portiunea asta, crapa intre ele :)

ivladbogdan

Vai de capul si de zilele noastre dupa ce expira garantiile loturilor de autostrada din Transilvania. Daca cineva crede ca vor tine precum lotul Bechtel...  :lol: