News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 25 Guests are viewing this topic.

vladb

^
Cat trebuie sa mai coboare nivelul in zona padurii?
Felicitari pentru reportaj!

Europiu

Cred ca poti sa-ti faci o idee uitandu-te la minutul 6:52 sau asa ceva... Cipri?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

ciprebbe

La 0.30 se vede in departare zidul de sprijin si nivelul pana unde trebuie coborat. Cam inca 2 terase fata de ce se vede acum. La 2.28 e zona unde se schimba panta (spre Nadaselu) si deja se face umplutura.

LE:

^ Da la 6.52 se vede unde e nivelul. Ceva mai jos decat zidul de sprijin.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Atila60

Felicitari ciprebbe,foarte foarte frumos.Cu stima si respec pt UMB sa ia exemplu ceilalti constructori cum se lucreaza.Rar sa vezi asa ceva.

kumar


marisRO

Felicitari pentru filmare si pentru UMB! :thumbsup:

A preluat filmare si hotnews: http://monitorizari.hotnews.ro/stiri-infrastructura_articole-21078738-video-drona-autostrada-a3-gilau-nadaselu-padure-cluj-napoca

Cand se va lucra asa si tronsonul inchis din A1? Speram ca CNANDR a vazut filmarea si isi ia notite.

Quest

#9966
Faina filmare Ciprebbe, multumim, felicitari UMB ptr ritm !
De asta zic eu ca termenii contractuali de realizare a unui lot ar trebui sa fie de la bun inceput mai strinsi, functie de gradul de dificultate al lotului. Am inteles jocul cifrelor legat de tarife mai mari ptr perioade mai scurte de inchiriere a utilajelor, dar cred ca Beneficiarul ar trebui sa se implice si sa ofere flotelor de utilaje oportunitati de inchiriere in lant (daca vreti Lean). Toata lumea ar fi cistigata, si posesorii flotelor de inchiriat care si-ar vedea utilajele folosite intensiv adica ratele de retur a imprumuturilor bancare bine acoperite de incasari, si Beneficiarul s-ar putea lauda ca fondurile UE ptr autostrazi ar fi absorbite mai rapid, si noi utilizatorii autostrazilor (de fapt intreaga tara) am fi cistigati ca am dobindi mai rapid tronsoane de autostrazi.

Ar trebui sa-mi pun in semnatura faptul ca, din 2004 anul in care au aderat la UE, Polonia a reusit sa-si construiasca 2200 (doua mii doua sute) km de autostrada. Si mai au in constructie alti 1500 (o mie cinci sute) km.
Nu cred ca omoloaga poloneza a CNADNR i-a lasat pe Antreprenori sa termine un lot de autostrada de cimpie de 25 km in 2 ani...
Common sense will get you far !

adiarc

Multumesc Cip....jos palaria si tot respectul meu pt UMB....asa iti câștigi prestigiul si respectul....

Mi-as dori ca ei sa fii refăcut zona OS lotul 3,dar poate nu ar fii vrut ei la cat de prost e făcut totul....


Respect UMB.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

florin74

Maltauro urmeaza sa inceapa in curand studiile geo.

clau

Dar astia au ordin de incepere?

ciprebbe

#9970
Ce ordin :))) le trebuie barci acolo

Poza de azi din Simpaul , pe unde e lotul Maltauro



Si locatia exacta   a pozei  https://www.google.ro/maps/@46.8748925,23.4167951,3a,75y,21.06h,86.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sx3eIQpWSPEeRlgZ1GEfIPA!2e0!7i13312!8i6656
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Wow !... :o

E clar ca nu intra nimeni "in teren" prea curand.
Poate doar scafandri.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Earthchild

#9972
Quote from: ciprebbe on June 13, 2016, 10:02:23 PM
Un scurt filmulet la a carui editare am renuntat.
Am lasat imaginile din drona sa curga asa cum au fost surprinse in teren. Era pacat sa decupez.
Eu asa vad normalitatea !
Doamne, nu mă mai satur privind filmuletul acesta! M-aș fi uitat la el si daca ar fi avut o oră.

Trimis de pe al meu Lenovo TAB 2 A8-50LC folosind Tapatalk


alexV

#9973
Quote from: ciprebbe on June 14, 2016, 09:38:59 PM
Poza de azi din Simpaul , pe unde e lotul Maltauro

o fi inceput studiile geo si au dat de panza freatica ?!

TibiV

#9974
^

Probabil de aia au decis ca autostrada sa stea cuminte, sus pe deal... La adapost :)
Daca facem suficiente santuri/rigole, o sa ii invidieze satenii de jos pe soferii de sus.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)