Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

davyl

Deci, cam vesti proaste! Multumim de info Mrs!

Cristi232

Ploua si pe la Cernavoda-Medgidia?
Nicio veste de pe A2, de 10 zile...nicaieri...

:(

ciprebbe

nu le-am vazut pe aici puse...... tavi_gg de pe SSC a reusit sa pozeze urmatoarele
"Am oprit azi la Cernavoda sa fac cateva poze.
Au inceput montarea grinzilor la primele doua viaducte:


Terasamentul pana la viaducte:

Mal de pamant pe partea dreapta ce trebuie sa dispara probabil dupa mutarea stalpilor de curent:


"
Multumiri userului
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

de la userul walterdasilva  (tot de pe SSC)citire : "   The progress... :)

poze de azi, 29 mai


By catalinooo at 2012-05-29


By catalinooo at 2012-05-29

de pe podul de la siminoc


By catalinooo at 2012-05-29

poezie :)


By catalinooo at 2012-05-29


By catalinooo at 2012-05-29

spre port Constanta


By catalinooo at 2012-05-29

siminoc de pe pod spre constanta


By catalinooo at 2012-05-29
multumiri si lui
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

frunzamihai

Despre ceva planuri pentru segmentul Bucuresti - Fundulea, in speta acoperirea cu asfalt, stie cineva ceva?

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


ciprebbe

Autostrada Soarelui este raiul hotilor. Statul plateste degeaba milioane de euro pentru paza

Banuiesc ca nu mira pe nimeni reportajul!!!

http://stirileprotv.ro/video/autostrada-soarelui-este-raiul-hotilor-statul-plateste-degeaba-milioane-de-euro-pentru-paza.html/60584651
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

jailor

De asta militez eu pt concesionarea autostrazilor si taxarea lor cu porti. Cand vine firma privata ea vrea sa maximizeze profitul. Cum poti sa maximizezi profitul cand tarifele iti sunt impuse prin contract cu statul?!...limitezi sau reduci cheltuielile. Nu le vor conveni ca din incasari sa puna gardurile inapoi ca le vor pune pe banii lor. Sa vedeti atunci cum nu mai fura nimeni garduri si alte alea ca vine firma privata si da cu ei de pamant. Asa de la stat e usor sa furi ca practic e al nimanui

Ionut

Era vorba sa concesioneze la pachet Pitesti-Bucuresti, Bucuresti sud (plus construire) si A2 pana la Constanta... dar acum cu schimbarile de guvern nu se stie ce va fi. E clar ca de la 500 km de autostrada in sus nu mai poate sustine CNADNR intretinerea. Trebuie sa se aleaga o solutie eleganta si eficienta probabil in 2013-2014.

Ionut

#190
Confirmari. :D Haide sa vedem!

http://www.youtube.com/v/2HJPLMep3A8

Pentru cei care nu vad clipul: la 30 iunie mergem pe Cernavoda-Medgidia (half profile) si Medgidia-Murfatlar (FULL profile). Nu se spune nimic in clip de restul din A4 (Ovidiu-DN3), dar probabil si acest segment va fi gata in curand.

ciprebbe

pai termenul pt A4 e amanat pe 30 octombrie 2012............mai e mult pana atunci...sa vedem cum trece 30 iunie pt A3 si A2
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexef

Salutare tuturor! (primul post pe forum).

Am fost în weekend în Cap Aurora (nu știam până azi, recomand în perioada asta - liber și apă curată) și am tras puțin cu ochiul la lucrările de pe A2. Vestea bună: la cernavodă erau utilaje și se lucra de zor, vestea proastă: nu am văzut asfalt sau altceva decât pământ (acolo unde începe bucata cernavodă-medgidia).

În capătul din dreptul Valea Dacilor, deși nu se mai lucra, nodul este închis (ar fi fost frumos să deschidă mai devreme V Dacilor - V lui Traian).

Sper să lucreze cu spor și să reușească să deschidă un fir la 30 iunie  :)

tonică

ieri am trecut cu trenul prin zona si-am tras cateva cadre 'din zbor', in principal cu cele doua poduri care se pot vedea si dinspre capatul actual al autostrazii de la cernavoda:

Mai intai cateva de pe parcurs:














tonică

Si-acum si cu podurile:

















Din pacate din tren se vede mai degraba sensul opus celui la care se lucreaza mai abitir, cel inspre constanta.