Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

clau

#27285
Dupa nod Margina o viitoare bucata de autostrada care va sta nefolosita...

Mai urmeaza trei pasaje peste A1 pentru drumuri comunale(toate trei sunt in acelasi stadiu)

de sus... Spre Margina







Spre Deva


Final... dar nu al lotului...


Si cateva din E1 cred... inaintea sectiunii cu tunele E2 cred... sper sa nu gresesc




Erau foarte multe "semne" si scria ceva pe ele...

Si gropi...

Prin acest deal vor fi tunele...

clau

#27286
Doar cateva de pe LD3 si nu mai intru peste rocklee  :) Astea mi-au placut... La Teiu inainte de Grind spre Deva... E primul pasaj de pe LD 234 pe care se circula




Atat...

dorum

#27287
^asta cu pasajul Teiu e din nou o veste buna... Multumim!

...mai frumos ecoductul UMB :)

rocklee

#27288
ma bucur clau...ca ai fost pe teren azi si neai adus vesti si imagini ... :thumbsup: :gj: :drunk:..

iti doresc sa fi incontinuare o buna sursa de informatie pentru cei insetati dupa infrastructura  ...

mult succes in continuare iti doresc .. :)

dorum

hai Rockle ca te pun sa-mi platesti F5-ul.... :)

clau

#27290
Rocklee eu ajung rar in zona... Dar cand mai vin te anunt pt ca la pod peste Mures nu ma bag singur... Am facut azi tot Lugoj Deva dar poze nu am prea facut de pe LD 3 si 4 pt ca tu sti mai bine sa faci... Am si o concluzie lotul 4 nu are sanse anul asta... Si scuze inca odata pt ecoduct...

luchiano

pozele lui rocklee sunt deja pe fb :D :D

rocklee

astazi am facut un update ....pe loturile 3-4 lugoj deva ...inpreuna cu dragos sebastian ...

de inceput am trecut pe unele zone unde nu este AC ...si am oprit sa ne bucuram de lucrarile UMB ...
am facut si descoperiri interesante si surprizatoare cum a fost ecoductul de la branisca











AM VRUT SA NE APROPIEM MAI MULT ....DAR NU NE-AU...LASAT PAZNICI




PIESE CE AU RAMAS NE PUSA ... :D



rocklee

#27293
Nici o proplema clau ..ma bucur ca nu sunt singur  :)

cu privire la umb la ce termen  va  fi gata L4...acelasi lucru povesteam si cu dragos ....eu sper totusi ca UMBUL sa ne contrazica ... :)

DORUM putintica rabdare ... 8)

o sa stau pe net cat va fi nevoie sa pun tot ce am in desaga .. :)

rocklee

o imagine de ansamblu cu autostrada de pe dealul ecoductului ...




rocklee

de aici am intrat la dealul crierei de piatra ...unde sau rupt piloti forat ...nimic nou ..se pare ca au astupat si au refacut ...dealul in totalitate :( ???







rocklee

ciprebbe ne rugat sa intram si la pescarie ...sa vedem ce noutati sunt pe acolo ....nu am putut intra ca era noroi mare si ne infundam tot mai tare ...dar mam urcat pe o dalma de pamant si am incercat sa fac cateva imagini  zuumuite cu NOUA ACHIZITIE ...










ciprebbe

Merci.
Norocosi astia de la UMB si aici.  E ca si "la padure" pe A3.
As sugera sa faca un schimb de experienta cu echipa PORR de la Stejaris.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

neam opri cateva momente  si la lasajul drumului care duce la tebea unde ...aici dragos ne demonstrat ca este un pasionat si  un bun si ...indemanatic  fotograf de teren ... :D









un zuum spre pasajul bacea...

cristi5

Mulțumim frumos de poze!

Holdea in toată splendoarea ei. După autostrada care se oprea in câmp, vom avea autostrada care se termină in răzor...

Quote from: Dragos Sebastian on February 28, 2016, 07:42:49 PM