Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Pe doua dintre cele 10 poze...
Arata-mi data aici:


Ce motiv as avea sa cred ca si asta a fost facuta in acelasi timp cu cele doua poze datate ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut


TibiV

Quote from: mr.L on November 24, 2016, 12:07:14 PM
Pe carcotasi o sa-i rog sa calculeze in ce conditii mai e rentabila investiatia daca prin tunelele astea nu se circula macar cu 160km/h, de ce trebuie sa alegi solutia asta costisitoare, daca nu pentru cerinta de a se circula pe cat mai mult din coridor cu 160?

Imi place cand iti raspunzi singur... :D

Quote from: mr.L on November 25, 2016, 01:45:56 PM
am omis sa spunem ca intre Sighisoara si Danes noua varianta cf aduce si o scurtare a traseului cu cca 5km.
(....)
Dupa finalizarea liniei, practic Danesul se apropie de Sighisoara pe cale ferata cu cel putin 8' chiar si pentru un tren regio. 

:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mr.L

Daca tunelul ala se corela mai bine cu gara Sighisoara, poate isi merita si banii...

Andi

In data de 9 decembrie s-ar putea sa se deschida firul 1 Blandiana-Sibot-Aurel Vlaicu-Orastie, trenurile regio apar cu numele provizorii in intervalul 8-16. Ca fapt divers, acum o luna si 2 saptamani la Tartaria nu erau nici stalpii plantati, nici linia si nici peronul haltei nu era construit. Astazi linia este asezata in totalitate pana la Blandiana, mai ramane de pus catenara si de asfaltat peronul :D

alinuttt

Se misca bine baietii... Astept sa inceapa lucrarile pe Simeria-Gurasada-Km 614...

rocklee

am fost sa fac un foto reportaj ...la tunelul de la turmas si podul de la simeria veche ... :)

cu acordul constructorului ARCADIA ....am avut acces si in interior ....pzele mai tarziu ....poate saptamina viitoare  :p


va intereseaza  O:-)...daca nu nu le mai pun  8)


catalin_i

Quote from: alinuttt on November 28, 2016, 04:59:26 PM
Se misca bine baietii... Astept sa inceapa lucrarile pe Simeria-Gurasada-Km 614...
Și când încep lucrările?


Sent from my iPhone using Tapatalk



planiolro

Putem aproxima inprocente care este progresul la constructia tunelului din pozele de mai sus? Cand ar putea fi finalizat?

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Vice33

Nu ar trebui sa fie gata Simeria-Sighisoara in Oct 2017? 76 de saptamani depasesc acest termen asumat oficial pe panourile de lucrari...

rocklee

la informatile din teren ....pecare le-am optinut va mai dura inca un an peste termrnul de 2 ai pe care il au in contract ...le-a aparut un  sit arheologic .....pe culoar pe care abaea acum incep sa-l descarce ....

acelasi sit de la turdas care este amplasat  si sub a 1 ....