Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

Klaudiu!!!

#3645
Quote from: iuli on September 29, 2012, 12:16:58 AM
Da, e spatiu de acces a utilajelor. Apropo, uitati-va la unele poze de pe pasaje si observati cum s-au facut niste drumuri din pietris paralele cu autostrada. Foarte interesant. Nu am mai vazut asa ceva.
Acele drumuri nu ar putea fi niste viitoare piste pentru biciclisti?
Oricum ....Multumim de poze si de filmulet Iuli

nenea_hartia

#3646
Quote from: iuli on September 29, 2012, 12:16:58 AM
Da, e spatiu de acces a utilajelor. Apropo, uitati-va la unele poze de pe pasaje si observati cum s-au facut niste drumuri din pietris paralele cu autostrada. Foarte interesant. Nu am mai vazut asa ceva.
S-au făcut şi în alte părţi. :)

Quote from: claudiu!!! on September 29, 2012, 05:41:40 PM
Acele drumuri nu ar putea fi niste viitoare piste pentru biciclisti?
Acele drumuri servesc la accesul personalului şi utilajelor pentru întreţinerea anumitor subsisteme ale autostrăzii: decolmatarea rigolelor şi a bazinelor de retenţie, curăţarea separatoarelor de ulei, tunderea ierbii de pe taluze şi toaletarea arboretului, verificarea podurilor, întreţinerea sau repararea infrastructurii ITS (cămine, cabluri de fibră optică) etc. NU poate pătrunde nicio persoană străină acolo.

Ionut

@iuli: acum am vazut si eu pozele, exceptionale! Multumim mult pentru toate reportajele! Poate le vei repeta pe Izvin-Balint si de  ce nu mai incolo... :p :cheers:

@nenea_hartia: superba poza vintage! :D

iuli

Ma bucur ca am putut si eu contribui. Sansele pentru lotul 2 sunt foarte mici de acum. Si pentru acest reportaj am facut niste eforturi din cauza jobului. Daca nu ar fi fost astfel de restrictii as fi incercat si cu lotul 1 din Lugoj - Deva.
Oricum, o se vedem noi mai incolo, iar daca se iveste ocazia sau ocaziile de ce nu?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

BoGDaN

poza pusa de nenea_hartia este foarte reusita.
are un aer de anii 60 cu IFA aia acolo  :lol:

Bogdan.j

Pentru lotul 2 as putea contribui eu daca iuli ma ajuta cu "relatiile" ca sa obtin acces binenteles daca tot UMB continua lotul 2. Timp am berechet,aparat este,buna dispozitie este,deci :D
1992: Omenirea i-a pierdut pe Benny hill,Marlene Dietrich,Anda Calugareanu,Radu Tudoran. Am aparut eu. :D
Si vis pacem, para bellum.

iuli

Discutam despre asta dupa ce aflam cine castiga si cine ramane din actuala organizare in cazul in care ramane UMB.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

@ iuli:cheers: pentru reportaj.

Quote from: nenea_hartia on September 29, 2012, 06:48:05 PM
Quote from: iuli on September 29, 2012, 12:16:58 AM
Da, e spatiu de acces a utilajelor. Apropo, uitati-va la unele poze de pe pasaje si observati cum s-au facut niste drumuri din pietris paralele cu autostrada. Foarte interesant. Nu am mai vazut asa ceva.
S-au făcut şi în alte părţi. :)

Quote from: claudiu!!! on September 29, 2012, 05:41:40 PM
Acele drumuri nu ar putea fi niste viitoare piste pentru biciclisti?
Acele drumuri servesc la accesul personalului şi utilajelor pentru întreţinerea anumitor subsisteme ale autostrăzii: decolmatarea rigolelor şi a bazinelor de retenţie, curăţarea separatoarelor de ulei, tunderea ierbii de pe taluze şi toaletarea arboretului, verificarea podurilor, întreţinerea sau repararea infrastructurii ITS (cămine, cabluri de fibră optică) etc. NU poate pătrunde nicio persoană străină acolo.
@ nenea, in schimb nu le-am vazut pe Giarmata-Arad Sud si nici pe Arad by-pass. deci mi-au scapat mie cumva?!

MHN

#3653
De sambata se circula pe ambele sensuri pe DJ691 pe sub pasajul nodului de la Giarmata:

Quote
by Doppler

More here.

nenea_hartia

^ O veste bună!

Quote from: MHN on September 29, 2012, 11:01:59 PM
@ nenea, in schimb nu le-am vazut pe Giarmata-Arad Sud si nici pe Arad by-pass. deci mi-au scapat mie cumva?!
Sunt şi acolo, dar mai rare, din cauza lipsei exproprierilor.

ciprebbe

@iuli - Felicitari si mii de multumiri pt ce ai reusit sa realizezi pt noi. La mai mare !!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mariansb

Cateva poze de pe A1,loturile 2,3,4 de ieri si azi;pozele is facute cu telefonul
Le voi posta in succesiunea loturilor,asa ca daca nu vedeti miscare peste tot e din cauza ca multe is facute azi dupa amiaza.
Ieri dimineata se lucra bine peste tot.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#3657
la nodul Sebes-Lancram






"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#3658
Intre Sebes Est si Cunta










"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog