News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Motorway spotting

Started by radutm, January 03, 2013, 10:32:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

panda_no 5

Foarte bine arata. Super.

dumbravaandrei

Fratioare, nici nu vreau sa ma gandesc la ce echipament are pe drona de a reusit expunerile astea.
Super fain!
:cheers:

danpandrea

Intrarea în București, A3, 26.02.2020.

Panoramă orizontală:


Panoramă verticală:



danpandrea

Ieșirea din București, A3, 27.02.2020:








andrei.obreja

Autostrada A1, Dealul Liliecilor, 04.09.2020, vedere din Cetatea Devei.



Powered by API/PUM imgur uploader

horyatm



După aproape 9 ani, tronsonul arată foarte bine. Mi-am dorit de mult timp să filmez acest tronson, deoarece e primul drum pe care l-am filmat vreodată. O să filmez săptămâna viitoare și tronsonul Remetea Mare - Giarmata.

OFF: vă rog să îmi spuneți dacă am pus pe topicul corect, fiindcă aș mai dori să public videoclipuri asemănătoare de pe alte porțiuni.

nenea_hartia

[oarecum off-topic/]

Sper ca Ionut să nu scoată nuiaua :lol:, dar îmi permit să copiez și aici sugestia lui strainu și să adaug o rugăminte personală: dacă aveți timp și chef, și găsiți prin arhiva personală o poză sau două care vi se par semnificative, le puteți urca oricând la Wikimedia Commons folosind această unealtă destul de intuitivă. Câteva amănunte pentru cei care n-au mai lucrat cu Wikimedia Commons: descrierea fotografiei (sau fotografiilor) se poate face și în română, iar adăugarea coordonatelor, deși oricum ușoară, e doar opțională. Singurul lucru mai complicat e adăugarea categoriilor, așa că vă pot da ,,indicații prețioase" pe p.m :lol:, dacă e nevoie. Acest pas e foarte important, categoriile sunt un fel de tag-uri fără de care o poză se poate ,,pierde" printre sutele de mii de la Commons.

Cu ocazia asta țin să-i mulțumesc lui bogdymol pentru fantasticele fotografii pe care le-a încărcat acolo. Unele din ele au fost folosite la ilustrarea unui scurt articol la Wikipedia.

Se pot încărca orice fel de fotografii, dar eu le-aș aprecia pe cele cu lucrări de artă semnificative. Câteva exemple: nu există nici o poză cu podul pe A3 peste Someșul Mic de la Gilău, există doar trei (de fapt două) poze nu foarte reușite cu viaductul SIDEX, nici o poză actuală cu tunelul Teliu, zero poze cu tunelul Dealul Ștefăniței, etc.

Vă mulțumesc anticipat!

[/oarecum off-topic]

horyatm



Revin cu tronsonul Remetea Mare - Margina.

danpandrea

Azi, la nodul Snagov de pe A3:





Și o românească autentică: dacă ești pieton și vrei să traversezi autostrada, ai de sărit un parapet.


hvm

^
Nu cred ca foto e făcută de pe trotuar, ci de pe terasamente drumului. Se vad scările care urca din stânga spre acea zona pietonala de pe pasaj.

Înțeleg ce vrei sa spui totusi
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Lvs_tm

E trotuar de interventie/serviciu, nu pentru pietoni.

alecu26

De unde ai scos-o asta? din designul podurilor de CF?

E pur si simplu prostie. Se foloseste copy paste mult si fara cap.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Raducu Popa


shAkur

#238
A10 spre Turda



si spre Sebes



Si niste video-uri la vrajeala



reed

Daca tot nu e mare activitate pe forum,bag niste poze pe aici din perioada concediului.
A3 Cristian 1 Ianuarie









A7 30Decembrie 2023
















A3 Chetani-Campia turzii 4 Ianuarie