News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

savagedanyro

ieftin la 10.000 . eu as fi cerut mai mult
TIMISOARA 2021 !

Ionut

:wtf:

A se nota ca Ionut Alexandru nu sunt eu.

savagedanyro

gluma zilei :)

ce tare ar fi fost sa fii tu :)

TIMISOARA 2021 !

bogdymol

#1923
Quote from: Ionut on August 06, 2013, 12:52:54 PM
:wtf:

A se nota ca Ionut Alexandru nu sunt eu.

Hai ca te-ai dat de gol acuma...



Sa ne spui cu cat ai reusit sa vinzi contractul :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Quote from: bogdymol on August 06, 2013, 04:13:50 PM
Hai ca te-ai dat de gol acuma...
Sa ne spui cu cat ai reusit sa vinzi contractul :D

Poate chiar te crede careva, n-ar fi exclus. :kenny:

Tavi

Daca avea Ionut acel contract nu mai statea el pe forum cu noi de vorba :D

adifig2001

#1926
Eu zic sa ceara mai mult si cu o parte din ei sa 'bugetam' filmarile.   8) :))

tone_iulian

cei care tuarna asfaltul si asterne stabilizantul sunt de la  ALPINE  

Ionut

Quote from: tone_iulian on August 06, 2013, 07:23:50 PM
cei care tuarna asfaltul si asterne stabilizantul sunt de la  ALPINE

Merci de update! :)

Doua chestii:
1. este balast stabiliZAT, nu stabiliZANT
2. atat balastul stabilizat cat si asfaltul se astern, nu se toarna (betonul se toarna)

:cheers:

Anca_Emanuel

Văd că au pus borduri...
Mă întreb pe unde se va scurge apa de la o ploaie torențială.

dr4qul4

@ Ionut, esti prea atent la detalii si ai omis esentialul: ALPINE ???!!!!! WTF

sau firma care "asterne" a cumparat utilajele de la falimentari si inca nu le-a branduit?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

EugenRo

#1931
O data si o data tot va trebui realizata o legatura mai directa si cu costuri de exproprieri mai mici decat ar insemna daramarea cu buldozerul a majoritatii gardurilor de pe Popasului. In cazul de fata, traseul, dupa cum puteti vedea si pe Google maps, trece prin zona unde se afla 2 hale (usor de demolat) si o casa mai mica, in rest terenul fiind liber de constructii. Ar mai costa in plus o supratraversare a str. Racovita si un pod peste apa.

Giratoriul din str. Pipera se suprapune unei zone neconstruite (cu exceptia acelei casute) si ar trebui sa fie similar cu cel actual de pe CB la intersectia cu A3, cu o banda directa pe sensul Pipera->Bucuresti.


Astfel s-ar pune si mai in valoare pasajul Pipera si Pasajul peste B.Vacarescu, traficul avand posibilitatea sa fie si mai bine absorbit [in paralel cu celelalte 2 capete, Petricani si Gherghitei].  :)

alecu26

exact. de fapt a preluat cu totul logistica lor de pe centura capitalei (statie, finisoare, etc). In chirie din ce stiu....ca Alpine Romania are mainile legate oricum.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Quote from: dr4qul4 on August 06, 2013, 11:48:22 PM
@ Ionut, esti prea atent la detalii si ai omis esentialul: ALPINE ???!!!!! WTF

Nu stiam ca nu stiti. :)

E vorba in cazul de fata de Alpine Romania, nu de Alpine Bau GmbH, compania-mama care a dat faliment. Daca-mi aduc aminte chiar erau persoane care intrebau de ce nu a preluat contractul Alpine Romania (Pecica-Arad) pentru ca, teoretic cel putin, puteau sa-l duca la final. Teoretic, pentru ca acest lucru este penal (la propriu), nu poti cesiona asa un contract (mai ales pe fonduri UE). Si nici macar intr-o astfel de situatie. Dai faliment, contractul se reziliaza, nu-l poti cesiona.

anacronox

Quote from: dr4qul4 on August 06, 2013, 11:48:22 PM
@ Ionut, esti prea atent la detalii si ai omis esentialul: ALPINE ???!!!!! WTF

sau firma care "asterne" a cumparat utilajele de la falimentari si inca nu le-a branduit?

e alpine Romania, care nu are probleme ca firma mama