News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Horațiu 87

#10200


Dominik

Incredibil, reportajul acesta chiar te lasa in bezna !
You're in Steelers Country

horatiu.cosma

"Domnu Cioloș, aicea mă simt nevoit să interviu"  :lol: :lol: :lol:


alecu26

E fake sau a gasit cineva in arhiva?


Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

horatiu.cosma

Nu e fake, e una dintre pozele dintr-un album cu imagini publice din perioada lui Cioloș ca PM (apar acolo poze cu lideri mondiali, cu Cancelaria, cu miniștrii etc). Printre poze apare și poza asta, nu știu exact unde e făcută, probabil pe vreun teatru de operațiuni, că apar și militari.

Ionut

Deveselu? :o
Oricum, misto poza. :D

voicul

"Poliţiştii merg şi pe pista unei răzbunări colective: doar una dintre maşinile mistuite de flăcări sâmbătă noaptea pe trei străzi din Capitală avea număr de Bucureşti."

Votam si noi o lege, sa schimba numerele la masini, astfel sa nu se mai discrimineze pe baza de judet?

AdrianB1

Quote from: Hory1987 on April 02, 2018, 07:39:33 PM
:o :o :o
Pe contrasens pe autostrada

https://www.facebook.com/AutostraziRomania/videos/1213277412108590/

Tu citesti ce postezi? Au vazut vreundeva o autostrada care nu e pe harta?

JohannDB

#10209
PE CONTRASENS, PE AUTOSTRADĂ....
   ...Mai corect ar fi fost, scurt, doar, "pe contrasens"... Nu este nicidecum pe autostradă (nu am căutat "sursa" pentru exactitate), ci este pe un DN și după imagine și ambient (lunga zonă cu separator N.J.) pare/este DN 73 (Pitești-Câmpulung Muscel), pe raza localității Mărăcineni între intersecția cu DN 73D spre Colibași și giratoriul cu DN 73E/Centura Mioveni Sud, ce duce direct la porțile de acces la Dacia și pe stânga pe lângă deal, intră în Mioveni....
P.S.  Revăzând imaginile se confirmă zona Piteștiului...

ovicor

Asa-i, era din Pitesti si o ducea pe nepoata-sa la Mioveni, pentru o vizita in cadrul "Saptamana altfel".

gruiarew

Quote from: voicul on April 03, 2018, 03:33:53 PM
"Poliţiştii merg şi pe pista unei răzbunări colective: doar una dintre maşinile mistuite de flăcări sâmbătă noaptea pe trei străzi din Capitală avea număr de Bucureşti."

Votam si noi o lege, sa schimba numerele la masini, astfel sa nu se mai discrimineze pe baza de judet?

Dumneata realizezi că dacă am avea o numerotare ca la unguri sau suedezi ar trebui dați afară 75% din frecătorii de hârtii și s-ar închide firmele de intermedieri? Cine și-ar dori asta? Să mergi la ghișeu și să-ți elibereze doar o hârtiuță? Să nu mai faci 1000 de drumuri și să ți se spună că mai trebuie ceva formular de la nu-știu-ce autoritate incompetentă? Ați uitat în ce țară trăim?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

voicul

Sau: cateodata vreau sa uit in ce tara traiesc :)

panzer

Quote from: horatiu.cosma on April 03, 2018, 11:53:15 PM
Fiindca statul prima data are grija de anumite bugete (pensii, salarii pentru bugetari, bugete locale, ajutoare, subventii) si abia la urma, ce mai ramane, merge la investitii. Imaginati-va un scenariu in investitii fara imprumuturile de la BEI si fara fondurile europene nerambursabile, ar fi vai si amar.
Acesta este esentialul in discutiile despre infrastructura. Fara banii de la EU si BEI am ajunge in situatia pe care am trait-o (unii dintre noi constienti) intre 1990 si 2000. In afara de vreo 2 statii de metrou (lalaite de pe vremea lui Ceasca) nu s-a facut absolut nimic pt infrastructura.

Bugetul este o prognoza. In masura in care se realizeaza veniturile se fac si cheltuielile. Din pacate in ultimii 2 ani veniturile nu au tinut pasul cu cheltuielile de personal si "bunuri si servicii" (a se citi majoritatea spagilor pt clasa conducatoare).

Scuze de oftopic.

Ionut

Astazi am rupt norma pentru ca maine trebuie sa depun la Tribunal "doar" 3 cereri de chemare in judecata pentru ca isi bat joc de noi si de Legea 544. Sa lasam instanta sa decida ce este document de interes public si ce nu.

Cam asa arata din profil cele 3 dosare. :lol:



#APIMunceșteNuGlumește #Schimbul3 #ProInfrastructură #ProTransparență