Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 35 Guests are viewing this topic.

dorum

Bataie de joc sa arvunesti toate forezele din tara pt interesu' tau propriu si personal :(
Ar trebui lasat si la altii, sa aiba si altii cu ce se lauda!

manuel.matias.503


Asta este o noua fabrica de grinzi? Sau e relocata

Ionut

Pam pam! STRABAG e cam gata. Saptamana asta este pre-receptia.



Multumim soferului! :cheers:

nedcatalin

Cat de gresite pot fi indicatoarele.. Cred ca la fiecare tronson de A nou deschis avem concurs de indicatoare neinspirate.  >:(

pentium10

La fixarea parapetilor mediani mai au de lucrat, marcajele trebuie completate in cateva locuri, se spala suprafata pentru aplicarea marcajelor.

Indicatoarele in general contin si localitatiile de la iesirea precedenta. Asta e cam asa peste tot la noi. E o confuzie mare pentru localnici. Dar e a 2-a sansa pentru cei straini.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

adiarc

imi plac mai mult zonele cu parapeti din beton si panouri anti-orbire...in primul rand pt ca nu mai ai acceasi senzatie claustrofobica pe banda 2...ca siguranta acestea simple sunt probabil la fel ca parapetii din metal ( opresc masini mici,poate si dube,dar simpli nu opresc si camioane )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gsimon

@Ionut, sunt sanse pentru 1 decembrie deschidere aici?
Daca la A10 ne-am lamurit ca va fi "candva prin decembrie"..

matyi92

Legat de loturile UMB.. Credeti ca faptul, ca nu s-au putut apuca de loturile de padure, poate cauza deja intarzieri? Sau inca pot fi recuperate, daca sa zicem se rezolva situatia pe la inceputul anului viitor? Eu vad acolo un mare risc, desi nu sunt expert. Mi se pare absolut jenant ce se intampla. Practic isi bat joc de UMB. 

Ionut

Greu de spus cand va fi deschiderea. Sanse sunt pentru 1 decembrie, dar sa se vrea asta... cert este ca saptamana asta este pre-receptia. Deci nu ar fi o problema sa sa circule de 1 decembrie. Bine, sa se vrea... vedeti si voi cum arata, e practic gata de trafic.

naivu

Nu va fi mai devreme de vineri; până joi e ocupat Grindeanu  :lol: :lol: :lol:

Ionut

API pe Facebook

Autostrada A3 în zona Târgu Mureș este gata de inaugurare! Am filmat de la bord mini-lotul de 4,5 km din #AutostradaTransilvania și drumul de legătură (lung tot de 4,5 km) cu zona Metro/Azomureș: ...

Proiectul este aproape finalizat. Antreprenorul general, STRABAG, mai are doar câteva parapete de protecție de instalat și unele mici zone cu marcaje de executat. Săptămâna aceasta se derulează procedurile de pre-recepție.

Cu puțină voință administrativă și politică, se poate deschide circulația până la sfârșitul săptămânii viitoare, înainte de termenul contractual.

Cristian 74

De pe la Topa Mică, ultima bucată de sâmbătă

NGC

Au trecut mai bine de 2 luni de la eveniment si, desi am cautat din scoarta in scoarta, nu am gasit sa fi fost mentionata cealalta problema cu care se confrunta "constructorul premium" STRABAG.

Intrucat in curand se vor alinia niste planete, intreb si eu pentru un prieten. Scrie cineva aici despre problema, sau o sa fiu eu iar lupul cel rau? :lol:

Sau se aplica si aici "transparenta" CNAIR si, daca "scopul scuza mijloacele", scriem doar despre lucruri bune, mai ales daca e vorba despre "constructor premium"?

Abia astept sa vad cum se va aplica legea de data asta.

P.S. Daca s-a scris pe undeva si nu am gasit io, imi cer scuze. Va rog doar sa imi spuneti unde s-a scris, desi poate nu stiti despre ce este vorba. Mai asteptam cateva zile. :D

alexandru_m

Pai nu e vorba de povestea cu celalalt constructor premium?

Dominik

Este vreo sansa sa se anunte castigatorul pe lotul 3, Chetani-Campia Turzii pana la sfarsitul anului ??
You're in Steelers Country