Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 16 Guests are viewing this topic.

voicul

Pai nu asa si e - contract pe xx zile, din care mai sunt si cu stat (ploua, bate vantul, etc).
Din ce se pare DEME nu a avut pic de intarziere (totul a fost optim) si a lucarat la maxim din cat se poate intr-o zi.

Cristi Deme

Live :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

alexandruduma

#16412
Harnici oameni :) Sa înțeleg ca avem și Drona 3 pe santier? :)

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Iceman

Ce clasa de ciment Portland sau folosit TS la realizarea pilonilor??....Ultimi piloni turnati vor  avea rezistenta necesara de a se pune grinzile pe inceput de saptamana viitoare?

GDPR

Elementul e masiv, asa ca ar trebui ca cimentul sa fie cu caldura de hidratare redusa. La cimenturile astea, rezistentele la compresiune au o evolutie mai lenta.

Granata06

#16415
Strabag este cu motoarele turate. Se lucreaza intens la terasamente, se toarna rigole, se asterne mixtura asfaltica unde se poate. La suprastrcturi sunt cu placile de suprabetonare turnate, lucrandu-se in zona culeelor la tersament. Pentru ei ramane termenul de finalizare ca sfarsit de august.



pasadia

Confirm si eu ca se vede activitate la Strabag. Oricum mai multa decat la Straco care lucra practic la una singura dintre traversarile peste DN15. Cel mai trist arata in zona Campia Turzii - din cate se vede din DN nu pare sa fi lucrat la podul peste Aries nimic, nu (asta ca sa nu mai zic de vegetatia ce creste peste decopertarile facuta in martie 2017)?

voicul

Cum, ca pe filmarea DRDP Brasov duduia santierul celor de la Straco!

realfanady

Am trecut pe acolo saptamana trecuta de 2 ori, si Straco se misca intr-adevar foarte incet. Par sa fie concentrati pe nodul Ludus si traversarea DN 15 la iesirea din Hadareni (spre CJ), in rest ... cam putin. Si din raport (CNAIR) reiese, nu ma apuc sa caut, dar parca "doar" 3% au progresat in aprilie-mai, ceea ce e putin comparativ cu vecinii de la Astaldi, care au raportat un progres de 6-7%.

RaduC

Quote from: Iceman on May 31, 2018, 06:50:08 PM
Ce clasa de ciment Portland sau folosit TS la realizarea pilonilor??....Ultimi piloni turnati vor  avea rezistenta necesara de a se pune grinzile pe inceput de saptamana viitoare?
Betonul atinge, în general, 95% din rezistență după 7 zile, indiferent de clasa sa. Nu mi-aș face griji că ar instala grinzile fără ca pila să fie pregătită pentru a le primi

dan_c

Cine stie ce se mai intampla cu lotul Ungheni Targu Mures ????

darksts

 Salut. ...stie cineva ce se intampla cu suplacu de Barcau  - Bors. peste un an ajung Unguri cu M4 la Bors si noi nimic... :bash:

florin74

Se judeca. Ieri a fost termen.

realfanady

QuoteSalut. ...stie cineva ce se intampla cu suplacu de Barcau  - Bors. peste un an ajung Unguri cu M4 la Bors si noi nimic... :bash:

Amanari peste amanari, oferte depuse, este in curs de evaluare oferte, cu noul termen pe 30 iunie ... sa vedem daca se mai amana (probabil ca da)

tone_iulian

#16424
Azi  aducea grinzi de la centura  spre CF