Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 8 Guests are viewing this topic.

alex8

Constructorii încerca să obțină beneficii suplimentare când depun oferta si atunci cer clarificări inclusiv la cantitățile specificate mergând la calitățile tehnice ale acestora prin modalități simple gen oferim ceva cu caracteristici "mai bune" decat ce se cere.

NGC

Quote from: NGC on May 25, 2018, 11:59:33 PM
Quote from: infraAdi_ro on May 25, 2018, 12:45:34 AM
Am auzit soptindu-se prin diferite  birouri ca Tehnic Asist va castiga licitatia pentru Centura Bacau......dar luati totul ca un zvon.Bine ar fi sa fie doar zvon...

Poti zice mai exact cand a fost asta? Nu de alta, dar abia in 23.05.2018 s-a incheiat etapa de evaluare tehnica (plus DUAE) si ofertele financiare de-abia au devenit cunoscute.

Nu ai mai raspuns, dar intre timp au raportat vrabiutele ceva.

Deocamdata "pe surse", asocierea condusa de TEHNIC ASIST a fost descalificata in etapa de evaluare tehnica (plus DUAE).

O sa revin. ;)

Ionut

#1847
Deci adio cu anunțarea câștigătorului in iunie asa cum au promis. :) Nu ca sunt surprins, doar remarcam. De fapt ar putea anunța câștigătorul chiar dacă va fi contestație. După modelul CraPi. Sa f*** toate licitațiile. Si-asa sunt (mai) toate varză.

NGC

Nu neaparat adio. Pot repeta tampenia pe care au facut-o la A0. Stim cat ii duce capul. ;)

Allex

In disperarea lor pot anunta castigatorul si azi, asta nu inseamna nimic. De la anuntarea castigatorului pana la semnarea contractului drumul e lung. Iar de la semnare pana la inceperea lucrarilor iar e lung drumul.

Sent from my SM-J105H using Tapatalk

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Gendan

Quote from: AlexAllex on June 12, 2018, 11:27:26 AM
De la anuntarea castigatorului pana la semnarea contractului drumul e lung. Iar de la semnare pana la inceperea lucrarilor iar e lung drumul.

Ironic.

tom_sawyer

Azi au facut evaluarea tehnica pentru  Focsani - Bacau si au intrat in evaluare financiara (termen 19.06.2018 18:00).

In evaluare financiara mai sunt si Buzau - Focsani si Bacau - Pascani.

Numai Ploiesti - Buzau e inca in evaluare tehnica, desi dpmdv asta e cel mai important sector si ar fi trebuit sa se concentreze cu evaluarea pe el, nu sa il lase la urma.
Sper ca n-au mai descalificat pe nimeni in faza de eval. tehnica, macar in faza asta sa nu mai avem contestatii.

Poate vineri aflam castigatorul pe Bacau - Pascani. Sper.

NGC


NGC

VO Bacau

Quote from: NGC on June 11, 2018, 10:09:38 PM
Deocamdata "pe surse", asocierea condusa de TEHNIC ASIST a fost descalificata in etapa de evaluare tehnica (plus DUAE).

O sa revin. ;)

E confirmat.

Ionut

Maine termen evaluare Bacau-Pascani. Oare se incheie chinul din faza asta?! Sunt curios daca pentru Focsani-Bacau nu se mai amana termenul de 19 iunie. S-a amanat a sasea oara doar 7 zile (de pe 12 iunie pe 19 iunie), deci poate vedem un castigator.

tom_sawyer

#1855
Quote from: tom_sawyer on June 12, 2018, 09:44:32 PM
Numai Ploiesti - Buzau e inca in evaluare tehnica

Azi au facut evaluarea tehnica si pentru Ploiesti - Buzau (Data evaluare tehnica: 14.06.2018 16:39) si au intrat in eval. financiara (Data limita de evaluare a ofertei: 15.07.2018 18:00)

Asteptam vesti suplimentare de la NGC. Sa speram ca nu sunt prea rele...adica sa avem multi descalificati la evaluarea tehnica...

tom_sawyer

Nu stiu ce-au facut la Ploiesti - Buzau, ca acum apare la Data evaluare tehnica: 15.06.2018 12:06

NGC

Quote from: Ionut on June 14, 2018, 06:45:14 AM
Sunt curios daca pentru Focsani-Bacau nu se mai amana termenul de 19 iunie. S-a amanat a sasea oara doar 7 zile (de pe 12 iunie pe 19 iunie), deci poate vedem un castigator.

Ai incurcat borcanele. In 12 Iunie abia s-a incheiat oficial etapa de evaluare tehnica (plus DUAE).
Nu o sa avem nici un castigator anuntat in 19 Iunie.

NGC

VO Bacau

Quote from: NGC on June 12, 2018, 10:48:05 PM
Quote from: NGC on June 11, 2018, 10:09:38 PM
Deocamdata "pe surse", asocierea condusa de TEHNIC ASIST a fost descalificata in etapa de evaluare tehnica (plus DUAE).

O sa revin. ;)

E confirmat.

Vrabiutele au raportat ca si asocierea condusa de PHOENIX TRANSBAC a fost descalificata in etapa de evaluare tehnica (plus DUAE).

Contestatia trebuie sa ajunga zilele astea la CNAIR, asa ca nu pierdeti vremea ca o cautati.

O sa revin.

Ionut

Tehnic Asist sigur contesta. Sa ne tii la curent.