Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

pentium10

La Luna breteaua de ocolire a fost asfaltata

(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

mdragos

Quote from: danutzu_1069 on June 04, 2023, 06:03:59 AM@mdragos, unde o sa avem muzeu?
La lotul UMB de la Nadaselu?
Da, lotul de la Nadaselu. pana se hotareste CNAIR ce sa faca, termina UMB.

stangabriel

Nu mai stiu daca s-a mai discutat, dar la Barcanesti , pentru A3 a fost expropriat teren pentru nod rutier ? era in plan?





Powered by API/PUM imgur uploader

DorinS

Ce se mai aude de lotul intre Chiribiș - Biharia? Evaluarea financiara avea termen pe data de 31.05.2023. Azi, 05.06.2023, nu avem nici o informație cu privire la aceasta licitatie.

dumbravaandrei

@stangabriel teoretic, nodul e pe lotul urmator, 2 km mai la nord, spre Ploiesti, nu cred ca a fost vreodata vorba sa faca nod in mijlocul Barcanestiului.

mirceaeliade

Azi la nodul A3-A0 cred ca terminasera sa puna grinzile de metal peste jumatatea spre Buc a A3, si pareau ca se pregatesc sa puna asfalt la uniunea bretelelor nodului cu sensul A3 spre Bucuresti.  Nu as fi surprins ca saptamana asta sa puna asfaltul spre bretele, si curand sa schimbe redirectionarea traficului pe A3 pe celalalt sens.

Ionut

Teaser. :)
În seara asta ajunge la patreoni filmarea Nădășelu-Zimbor de azi.
Mâine seară la toată lumea.


mirceaeliade

Quote"Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, astăzi, în intervalul orar 09.00 – 17.00, pe Autostrada A3 Bucureşti – Braşov, vor avea loc lucrări la rosturile de dilataţie ale podurilor situate la kilometrii 37, 45 şi 67, care impun restricţionarea traficului pe prima bandă şi pe cea de urgenţă pe ambele sensuri, cu deviere pe banda a doua", anunţă, miercuri, Centrul Infotrafic.
https://www.money.ro/restrictii-de-trafic-pe-a3-pentru-lucrari-la-rosturile-de-dilatatie-ale-podurilor/

luxxxoor

pe Chiribris-Biharia nu trebuia sa anunte castigatorul ?

a.l.x

^
Data evaluării financiare a ofertelor a fost 31 mai,mi se pare , iar acum pe SEAP apare 13 iulie.
SEAP

Ionut

Nădășelu-Zimbor, 6 iunie 2023.
Filmare completă.



Enjoy!

mike_us

Incredibil de mult de munca. Daca termina la sfârșit de 2024 eu zic ca e jos pălăria pentru UMB.

Ionut

2024?
Termenul actualizat este 13.07.2025...

Nici măcar nu se grăbesc cu licitațiile la Nădășelu și Topa Mică... iar celor de la UMB le convine de minune.

hefaistos

Îngrijorător, sau "preocupant", ca să folosim un termen mai puțin agresiv,  e ca pe partea de structuri sigur vom vedea suprapuneri în 2024 între lucrările de aici și cele de pe A7.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

EugenRo

#32384
Quote from: dumbravaandrei on June 05, 2023, 07:03:41 PM@stangabriel teoretic, nodul e pe lotul urmator, 2 km mai la nord, spre Ploiesti, nu cred ca a fost vreodata vorba sa faca nod in mijlocul Barcanestiului.
Ba a fost, dar s-a renuntat la varianta respectiva pentru ca trecea prin fata cladirii primariei  :D
LE: si prea aproape de scoala