Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 31 Guests are viewing this topic.

kumar


ddfab

super vestea!  :cheers: cu ceai fierbinte @marcelbanu.

zuma80

@Marinul, de siguranta!
Eu cred ca UMB-ul joaca multa cartea termenului, adica cu orice pret trage sa stea in el.
Pentru A6!

thinker

#44313
@marcelbanu  :cheers:
super dedicare

cred ca se vede ca UMB depune toate eforturilesi ca stie ce face. Si da e atent la termene, fiindca suma licitata nu a fost asa generoasa, si pana va castiga ceva bani pe lucrarile suplimentare va mai trece ceva vreme, nu are nici in interes sa riste penalizari.

Cu ajutorul muncii de calitate prestate si cu ajutorul acestui forum si al pasionatilor au probabil un blazon de aparat in acest domeniu.
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

Germany

Multumim Marcel Banu! Felicitäri UMB!

Mai avem 500-700 metri de autostradä în plus :)  (pe un sens) dar important este cä s-a fäcut conexiunea.

Probabil acum isi vor concentra toatä atentia si forta de muncä spre celebrul deal cu ...."pasarile lui Dracula".

Weekend pläcut la toatä lumea




elphax

LIPSESC SAGETILE de pe asfalt care sa marcheze sensurile pe breteaua dubla , vad doar o pereche de semne de circulatie pe capatul de parapet metalic unde se separa sensurile
:)
pentru unii nu sunt suficiente, dar ceva ceva ar ajuta

ciprebbe

^ Exact asta fac aici.

https://postimg.cc/XBSGC3Yc

S-ar putea ca pana la ora asta sa fi desenat cateva. Se vede ca e si politia prezenta, ei decid ce mai trebuie inainte sa se deschida circulatia.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

gerulus

#44317
Si totusi...
Marcel Banu Mulțumim mult. Bravo UMB

ciprebbe

#44318
Avem confirmarea, s-a deschis si se circula pe la Soimus !
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

Felicitări UMB pentru viteză, s-au mișcat foarte bine de când au închis traficul pe Deva-Simeria. Să sperăm că nu vor apărea trambuline semnificative la culea dinspre Simeria. Probabil unele marcaje (cele executate ieri și azi) vor trebui refăcute la primăvară, dar important este că s-a încheiat calvarul prin Deva.

mishu77

#44320
Quote from: marcelbanu on November 16, 2018, 09:25:20 AM




Oare partea asta au lasat-o sa ne aducem aminte ca aici se intra o data pe autostrada .... Ma asteptam sa refaca stratul de uzura acolo unde au fost acele marcaje, nu cred ca costa o avere daca mai asfaltau 10-20 de metri da unde nu-i cap ....

Cu bune sau cu rele e bine ca sa redeschis.

Multumim @marcelbanu


thinker

 Problema principala a fost timpul...mai intai era necesar sa elimine cumva vechile marcaje, nu sa astearna asfalt peste acestea, probabil nu ar fi fost ok. Traficul le va elimina oricum.


Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

mishu77

Normal ca trebuiau eliminate prin frezare si refacerea stratului de uzura. Parca pe A3 Tirena a refacut o portiune din stratul de uzura la cererea CNAIR. Aici nu sau mai gandit la acest aspect.

thinker

oricum nu creeaza confuzie, nu afecteaza siguranta si nici nu incurca. Ar fi fost doar pentru a da bine la poza. Asta sa fie problema.
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

Europiu

^ Romanescul "merge si-asa"... Jalnic!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).