Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

adiarc

#12285
mersi...am incercat si inset quote/copy/paste..dar te-ai miscat mai repede..
in alta ordine de idei UMB-ul s-a retras si de la Comarnic-Bv
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

reed

dorum...tot rodbun sa ai si la poze :lol:

dorum

nu eu, eu sunt COPY/PASTE in acest context...ci adiarc...eu doar l-am ajutat la postare :)

sebba

^^ PREMIERULE! :D

multumiri, la amandoi ;)
Sailing away! S/Y Haimana

dorum


sebba

^ unde e ciorbea sa-si vada luminita de la capatul tunelului? :lol:
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Ups. Termina tunelul pana pe 19? :unsure:
Parca au cam mult de lucru...

iuli

Mi se pare ca arata cam din topor realizat, sper sa arate ceva mai bine pe final.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ashbird

se termina o casa in 2 saptamani :) daramite sa finiseze un tunel :) Asfaltul e pus .. trebuie doar curatat si marcat. Luminile sunt puse.. se mai pune un material protector .. izolator. si ce o mai fii... si ma gandesc ca parapeti laterali nu vor fi .. eventual ceva materiale reflectorizante.

Oricum e un tunel in camp nu trebuie sa fie opera de arta .. trebuie sa fie functional.
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

davyl

Multumiri "eroilor" pt fotografii (se stiu ei!). Minunata treaba! Arata extraordinar!

davyl

#12295
User-ul cartmann a pus pe SSC cateva imagini incredibile ale nodului Sibiu-vest. Sper sa nu se supere ca le-am preluat si aici, insa sunt foarte spectaculoase. Ce parere aveti de ultima fotografie? Foarte bizara acea bucla si cam din scurt...

Quote from: cartmann;109573758Update de la Sibiu-Vest
Vremea s-a imbunatatit, e soare acum, zapada s-a cam dus.
Era plin de utilaje in zona, montau parapeti, lucrau la giratoriul de la Sura, daca o tin asa pana la sfarsitul saptamanii va fi gata tot.

Am fost si cu quad-ul, dar din pacate nu am reusit sa prind mai nimic din cauza vantului care batea foarte tare.

Pun 3 poze din zona fostului giratoriu + intrarea dinspre Sibiu





Sper sa se mai linisteasca vantul, maine mai dau o tura


iuli

Eu zic ca nu e mai strans decat un sens giratoriu mare.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sebba

nici eu nu cred ca e mai strans insa nu vad motivul ptr care nu au facut un giratoriu clasic
Sailing away! S/Y Haimana

SB76UFO

Oare tunelul o sa beneficieze si de ventilatoare ca in poza?

"Prostia este eternă și invincibilă"

cezar-mario2012