Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

esendy

cati nu circula cu waze in zone care nu le cunosc?, hai sa fim seriosi ca putini soferi se mai uita la indicatoare

voicul

E acolo un indicator de Cluj-Napoca, nu de A10.
Da e o mare intamplare sa nimeresti dupa indicatoare, dar @esendy cam are drepate. Si daca nu ai Waze si mergi pe DN1, tot e bine ca macar e liber acum

dragos76

Eu cred că prea gândiți în bulă. Doar dacă voi și prietenii conduceți cu waze, nu înseamnă că sunt puțini cei care nu o fac.
Indiferent de waze sau nu, concluzia e că e nevoie de semnalizare mai bună.

ciprebbe

Mai ales ca la Sebes  semnalizarea pe DN trebuie sa fie DEFINITIVA.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AlinC


bacovia

A revenit Pizza la ritmul de lucru consacrat.

cfdp

intre min 1,59 si 2,17 nici gand de cedeaza trecerea celor de pe A10

cristi5

Quote from: esendy on December 07, 2020, 03:33:41 PM
cati nu circula cu waze in zone care nu le cunosc?, hai sa fim seriosi ca putini soferi se mai uita la indicatoare
Pai cei care cunosc zona degeaba o cunosc, ca  A10 e noua si intrarile pe ea sunt contraintuitive. Si cunoscand zona, ei nu folosesc Waze

- daca vii de la Deva trebuie sa o iei inapoi spre Deva (!) ca apoi sa faci dreapta sa intri pe A10
- daca vii de la Sibiu trebuie sa intri in giratie numai ca sa intorci in ea, o manevra rara si  neintuitiva
- daca faci Sebes-Alba des si rareori ai mers spre Deva, nu ai vazut ca pe breteaua aia se construieste ceva. Deci e putin probabil sa nimeresti A10 fara waze

Si la Alba Sud si la Alba Nord sunt alte probleme. La sud nu toti stiu de giratia din Partos. La nord e acea intoarcere in giratie pt a intra pe A10, plus iesirea de pe A10 cu intoarcere

AkaManah

Nu stiu daca e o veste buna sau rea dar, la Sâncrai la supratraversarea A10 de un drum agricol se lucrează la niște gabioane. :) Sper sa nu se repete episodul de la Oarda.

toma

N-am inteles de ce giratoriul in constructie, nu e centrat pe axul DN ?

danpandrea


toma

Ei, planul putea fi facut asa cum trebuie

archaeus

Ce nu e cum trebuie, ca nu inteleg...

elphax

el dorea ca giratoriul sa fie centrat pe axul drumului, ce nu intelegi ?
:)

doar ca acolo DN e foarte aproape de A, curba stransa, panta etc. ma mir ca nu l-au dus si mai departe de ax

Dan_s

Pentru a obține raza de 90m la breteaua de ieșire din autostradă, a trebuit să mute axul DN-ului cu câtva metri.