Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

voicul

Eu am zis ca e imposibil sa dureze 1 luna terminarea bretelelor spre Deva (adica pana pe 15 iulie).
Se pare ca 3 saptamani de facut nimic + 1 de lucru lejer ... tot o luna le-a dat!
Nu vor sa miste nimic mai repede decat au anuntat cel mai lung posibil termen!
Sa le multumim ca totusi poate (nu cred pana nu vad) deschid partial.

@Fred - la bretea daca se vrea orice se poate, dar statistic o sa iasa ca vreo 99% din timp nu o sa fie nici o problema acolo.

Bachus01

Cand au fost libere ambele loturi in totalitate (relocari , etc) . Poate nu ar strica niste facturi de penalitati din momentul in care expira termenul contractual de executie .

sergiucloog

#25712






Eu nu vad mari progrese in ultimele 2 saptamani, poate chiar ultima luna... dar nici nu ma pricep la fel de bine ca voi. Mi se pare ca bat pasul pe loc... asa m-am saturat de lotul asta, de vreo 2 ani tot urmaresc progresul si deja mi-au iesit fire albe in cap la propriu.

dragos_on

Intrebare: cum se face ca ultmimele facturi emise atat de Pizza cat si de Aktor au fost platite intre 2-14 zile, chiar daca termenul scadent era de 60 de zile?
ex: factura Aktor emisa in 28.06 (~28 milioane lei) este platita in 30.06, chiar daca termenul scadent era 28.08.
In orice caz, in teren "e forfota mare"...
Astept sa se tina de cuvant cu termenele "asumate de constructori".

Cetatean

Sunt bani la companie. Nu mai pot spune ca nu sunt platiti.


vladioan_bv

oiejdea.. aciliu 2.0 prietenii stiu de ce

alin_simeriaveche


bbogdan8

La breteaua dinspre Deva era ieri dimineata echipa care trasa marcajele. Probabil pana vineri, o singura echipa, termina marcajele pe ambele bretele + ce mai au de trasat pentru deschidere

bdragos1

Imagini cu situl arheologic de la Sâncrai

user201

@ situl arheologic de la Sâncrai
Really, după 6-7 ani de la începerea efectivă a lucrărilor descoperă asta și mai au un motiv de întârziere???? Eu chiar nu pricep cum pentru loturi cu termen de execuție de 2 ani mai poți descoperi după 5-7 ani de la începerea lucrărilor lucruri noi, precum groapa de gunoi de la Alba Iulia sud, sau dealul Oiejdea unde văzusem pe forum de prin 2016 probleme și acum asta... >:( ???

bacovia

E limpede ca vor sa traga de timp.

ddfab

^^, ^  Noile descoperiri sunt pe traseul drumului judetean care s-a relocat doar acum. Pana acuma, pe acolo se circula, era asfalt. In momentul in care s-a relocat acel dj si au inceput decopertarile pentru a ridica terasamentul au iesit la iveala... In urma cu multi ani, cand s-a inceput decopertarea traseului autostrazii s-a descoperit sit-ul. Descoperiri atat pe partea cu podul peste Mures, in apropierea culeii  cat si pe partea dinspre Teius a acelui DJ. La acea vreme am fost in teren, in timpul lucrarilor arheologice. Arheologii nu sunt de vina ca a venit randul mutarii acelui DJ peste autostrada doar acum...Sunt chiar ok si sunt convins ca ei nu vor taragana prea mult lucrarile. Deci.... Aktor...

AlinC


AlinC

#25724
ST2, nodul rutier Teius: