Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Multumim AlinC. Ne-ai invatat cu filmari mai dese. Acum stim sa le apreciem si mai mult. Eu am putut sa vad clipul.
PS: chiar sunt curios cat timp le ia celor de Pizza sa suprabetoneze aceste grinzi.

Europiu

^Nici nu vreau să mă gândesc, când îmi amintesc de podul lor peste Mureș...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

dragos76

Cred că e destul de puțin probabil să mai deschidă ceva parțial la nod. Pentru că altfel ar fi avut sens ca să bage stabilizat pe breteaua Turda-Deva, la congruența cu A1, unde deocamdată nu e pus nimic, și nu pe începutul bretelei Sibiu-Turda.

Stefan01

#24318
Mesaj editat. Am citit doar titlul. Scuze si multumesc AlinC ca ai sesizat ce scria acolo.

Kimi

Daca bine vad mai au de betonat bordurile pe pasaj peste A1. Dupa pot veni cu hidroizolatie si asfalt.
Ar trebui totusi o forma de presiune pe pizzeri sa le deschida cat mai repede, altfel stam mult si bine dupa ritmul lor.

paulmare

^ titlul e
https://www.albapesurse.ro/olaf-ar-putea-investiga-calitatea-lucrarilor-aktor-de-pe-tronsonul-2-al-autostrazii-sebes-turda/15439/
In articol
"Însă, în iarna anului trecut, în urma presiunilor politice de la cel mai înalt nivel, constructorul ar fi urgentat lucrările, pentru a fi inaugurată porțiunea dintre Sebeș și Alba Iulia cu 3 zile înainte de alegeri parlamentare." si pomenesc de normativele cu temperatura la asfaltare
se baga in seama un domn parlamentar care "a sesizat olaf" cu manie proletara, si a dat un telefon "la presa locala" sa fie si el bagat in seama cat e de activ

lighthotspot

Quote from: alin_simeriaveche on March 09, 2021, 10:40:34 PM
PS: chiar sunt curios cat timp le ia celor de Pizza sa suprabetoneze aceste grinzi.
Poate tot atata cat le-a luat sa le puna...

AlinC

#24322
Pai nu vedeti ca in titlu scrie de ST2, iar in text sunt informatii si poze de pe ST1. Probabil tovarasul europarlamentar PSD impreunea cu "tuterul" ziarist urmareau pe youtube filmarile si faceau dezvaluiri. Eu pe aia de la publicatia asta nu i-am vazut niciodata pe autostrada, indiferent ca a fost Cuc, Bode sau altcineva.

Bachus01

Fumigena electorală din punctul meu de vedere. Contractul prevede perioada de garantie . Nu vad ce să facă Olaf aici . Se remediaza si subiectul se închide. Cum a devenit publica , mai mult ca sigur Cnair si Pizza va acționa. 

AlinC


danny_cbu

Nu prioritizeaza deloc deschiderea bretelelor spre Deva.

Granata06

Am trecut astazi pe langa lotul 2. Desi vremea este ideala pe tru a construi, doar cateva utilaje am observat la treaba. In ritmul asta este exclus finalizarea anul acesta.

ddfab

daca tot este vremea ruptului de  pisici, poate le-o arata si astora, asa pentru impulsionare... :)

bacovia

Aktor trebuia sa zboare de mult, si de pe ST2 si din Romania.

voicul

^Teoretic intr-o luna, chiar cu frecat menta, tot ar termina bretelele spre Deva.

Ar ajuta enorm, ca traficul a crescut si traficul arata ca in poza.
Sa vedem daca si vor acest lucru.




Powered by API/PUM imgur uploader