Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

Stefan01

#22170
Multumesc AlinC pentru stirile proaspete !

Ce o mai lalaie Pizzanocchio cu gardul de protectie (pe ambele sensuri) al autostrazii si cu hidroizolatia podului peste A1 ce face parte din breteaua care leaga A10 de DN1 pe sensul Turda Sebes.   >:(

lupualb

In jur de ora 12 turnau beton la pila lipsa de la Lancram. Se mai lucra se sensul giratoriu din centura Alba Iulia și la terasamentul de lângă Sun Garden.  Aici se lucra destul de rapid, in aproximativ 2 ore vizibil terasamentul era mai înalt.

Dominik

Cat de curand treuie sa se apuce si de suprabetonarea ultimei traversari peste A1 sensul spre Sibiu din nodul Sebes, se vede din filare ca au terminat de armat, probabil intr-o noapte vor inchidse circulatia...
You're in Steelers Country

kitsune

Au mai pus o grindă "la fiert" sau mi se pare mie?





Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

AlinC


AlinC

ST1, zona Oarda + asfaltari intre Oarda si Limba:


pasa_andrei

Pare ca au terminatul zidul de gabioane. Oare mai urmeaza un zid de beton si pe partea dreapta sau ramane asa?

horatiu.cosma

Da, urmează și pe cealaltă parte.

AlinC

ST1, sensul giratoriu din centura si Alba Iulia Sud:


dorum

vad ca tot Elis face si giratia la Alba Sud... bravo lor

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


cri123

@kitsune : au mai produs 2 grinzi pentru prima deschidere, acum au 12 din 14. Probabil ca acum se coc ultimele 2

dorum

io nu inteleg ceva la grinzi
sunt 8 acum care par mai lungi si mai inguste... unde pana mea le folosesc?

kitsune

#22183
Să dea focul la mic, să nu se ardă, ne trezim că o mai iau de la capăt. Cât a fost soarele pe cer nu puteau, acum bagă lemne pe foc.
Eu văd 12 grinzi înguste. Au nevoie de 14 la prima deschidere (am văzut că de fapt asta îmi scria @cri123, mulțumesc, i-am mai făcut o vizionare lui Alin, uitându-mă pe video să văd suporții).





Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

cri123

#22184
@dorum: după pod pe dreapta sunt 2x5 și apoi un pic mai departe tot pe dreapta, mergând spre fabrica de grinzi, au mai apărut 2 in aceste zile. Mai trebuie 2.

Vor fi puse pe prima deschidere dinspre Sebeș, se văd acolo 14 aparate de reazem pe ambele pile ale deschiderii.

În altă ordine de idei, foarte ciudată forma urcării la pasajul DN peste autostrada la Alba Nord, o îngustare care nu pare la locul ei acolo (min 2:50 pe video-ul lui AlinC, sau in captura de mai jos).