Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

AkaManah

Alba24 au postat pe FB primii. Eu de acolo am luat informatia. Unirea a postat la 5 minute dupa.

AlinC

Au postat mai tarziu cu 2 minute pentru ca probabil au urmarit contul nostru de yotube sau forumul. Eu eram in live-video de pe drona. Nu avem cum sa sun sau sa fac altceva.

Oricum e o mizerie, iar de acum incolo nu ma mai intereseza forumul asta. S-a vazut clar ca e video live de pe Unirea.


pentium10

AlinC, si eu am patit la fel de multe ori. E greu sa te obisnuiesti, dar cu tehnica rapida, se poate intampla. Acu 20 de ani nu.
Probabil cauza a fost ca e live streaming si in 2-3 minute altii care sunt la birou creeaza un articol, si inca tu butonez pentru live streaming. Acest fenomen eu patesc frecvent.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

AlinC

Nu are nicio relevanta. Mizeria consta in faptul ca s-au trezit unii sa posteze articolul respectiv, desi se vedea clar ca informatia provine din ziarul Unirea.

E ultima data cand o sa mai scriu aici. Nu au decat sa va faca altii video-uri. Si eu pot sa stau la birou si sa ma "informez".

Cristi Deme

Quote from: alexd on May 29, 2019, 02:44:32 PM
Sper sa fi fost scapata din macara. Ca daca e varianta 2, cu probleme de structura... e bai mare.
macaraua mai avea 30 de to in carlig in momentul in care grinda s-a rasturnat , angrenand si cele 2 grinzi care erau deja montate.
grinda din carlig este 30 de to sprikinita pe culee si 60 de to in carlig.

elphax

hai ca nu e asa grav. aia prima care a cazut nu arata asa rau - o prind cu niste sipci de lemn si e ok ...

sunt curios cine si ce a gresit


pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

horatiu.cosma

Stai că nu înțeleg, a furat alba24 o informație de la Ziarul Unirea și AlinC de la Ziarul Unirea nu mai postează pe forumul peundemerg  :lol: :lol: :lol:? E ca aia cu "efectul razelor de lună asupra cizmelor de gumă", adică nicio legătură.

În altă ordine de idei, înțeleg că niște colorați angajați pe 2 lei de Aktor să așeze grinzile pe aparatele de reazem au furat șuruburile de la aparatele de reazem și a picat grinda cu tot cu aparate de reazem. Dacă te zgârcești să faci o treabă profi, ajungi să plătești triplu până la urmă. Bravo Aktor încă odată, ați reușit să îmbinați la perfecție know how-ul grecesc (siesta) cu cel românesc (merge și așa).

pentium10

#14664
^
nu, AlinC s-a suparat ca cineva posta articol marca alba24 pe forum
in loc sa posteze de pe siteul Ziarul Unirea (care era prima sursa)

Quote from: AlinC on May 29, 2019, 03:19:03 PM
Mizeria consta in faptul ca s-au trezit unii sa posteze articolul respectiv, desi se vedea clar ca informatia provine din ziarul Unirea.

Hai ca dormim una si trece. Bine ca omul care a cazut are doar luxatie de umar si nu ceva si mai grav.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

zuma80

Cred Cristi a fost destul de explicit.

Alin eu cred ca nu este cazul sa pleci capul la tot ce se intampla pe langa tine, dupa cum vezi, vine o zi in care lucrurile se aseaza de la sine pe calea normala.
Personal nu am vazut altceva decat "unirea" in toate informarile despre infarstructura pentru A10 ai A1.
Apreciez foarte mult drumurile tale pana la Deva, atat de des, pentru informarea noastra, altfel cred ca pentru proriul tau ego ai rezolva asta mult mai usor.

Un psihiatru descria societatea ca pe un "tort" format din 3 straturi: mijlocul (societatea normala), jos (ce depresivi), iar sus frustratii/psihopatii, care cu cat devin mai multi cu atat transforma oameni normali in depresivi.
Tot ce pot sa-ti recomand sa nu te lasi influentat, aceia or sa fie marginalizati in mod natural!
Apleaca atentia pe acest forum la cei ce merita pentru ca sunt multi!

Iti multumesc pentru momentele pe care le-am savurat privind filmele tale!
Succes, oricare e decizia ta!
Pentru A6!

StefanCelMare

Are dreptate să fie supărat AlinC.
Dacă nici pe forum nu știm cine este sursa originală a 99.99% din filmările de pe A10...
Eu sper că după ce îi mai trece supărarea, revine la sentimente mai bune.
O:-)

RobertH

#14667
Ok, dar a postat unul din cei 3057 membrii PUM. Ce vina am eu sau altu ca unul din membrii a gresit? De cand un singur om reprezinta un intreg forum?

ladposta

stie cineva care e situatia actuala la fata locului si ce va urma de acum incolo?

TibiV

#14669
Probabil vor trebui sa confectioneze din nou grinda 1/10 (se vede foarte clar indicativul pe pozele/filmarile lui AlinC) care este praf si grinda 2/10, care este praf si pulbere.
Sunt curios care este starea grinzii 3/10, cea ramasa agatata in macara...
Grinda 4/10 este pe camion, era urmatoarea la instalare.

Intrebare: nu pot fi schimbate intre ele? Grinda  4/10 nu poate deveni prima, adica sa fie asezata pe locul grinzii 1/10 ?  Ma rog, in ideea ca nu a fost avariata si culeea...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)