News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

adiarc

mda...f.tare

intre timp , la noi , merge si asa ,sa tinem autostrazi inchise cu lunile , fara sa se lucreze deloc....asta in timp ce mor oameni pe DN
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


Goldmund

#5087
^

Lipsa infrastructurii moderne este la fel de ucigatoare precum luarea de mita pentru functionarea  localurilor gen "Colectiv": mor oameni nevionovati.

mariansb

O sa merg in minivacanta de 1 decembrie in Austria. Se poate cumpara de undeva din tara vigneta pt Austria, asa cum se poate pt. Ungaria de la benzinariile Mol ?
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

horatiu.cosma

De la Bors(gheretele de dinainte de granita) am putut lua pentru Slovacia si Cehia. Deci cel mai probabil se poate si pentru Austria. La fel si pentru Nadlac.

bogdymol

La intratea in Austria e o benzinarie Shell. Langa ea e o ghereta de la ÖAMTC (ACRul Austriac). De acolo poti lua vigneta la pretul standard (8,5 euro pe 10 zile).

Daca o cumperi din Romania sau de undeva din Ungaria platesti si adaosul lor (la ultimul MOL din Ungaria e vreo 12-13 Euro).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

mariansb

Mersi , Horatiu si Bogdan! In Austria o sa intru dinspre Szombately. Asa o sa fac, o sa iau din prima benzinarie din Austria.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Dani_el

#5092
In Austria daca nu folosesti "Autostrazile(A...) si Drumurile Express(S...)" NU AI NEVOIE DE VIGNETA! In caz contrar trebuie achizitionata vigneta !
PS: Noi schimbari pentru vigneta care intra in vigoare de la 1 decembrie 2015 !Le gasesti aici -> http://www.asfinag.at/toll/toll-sticker
Drum bun !   ;)

horatiu.cosma


SB76UFO

Imi e teama ca lotul 3 de pe Sibiu-Orastie sa nu ajunga asa
"Prostia este eternă și invincibilă"

adiarc

#5095
Lucrul era previzibil încă de cand Cioloș a vb doar de SB-Pitești si o trecere spre Moldova.....adica nici vorba de scenariul optimist de accesare a acelor sume de bani.......si in prezent se vb de aceste creșteri la bugetari ,astfel încât sa nu depășim 3% deficit......adica adio scenariu optimist ( am fii trebuit sa avem un maxim de 2,49% , astfel încât sa accesam acel 0,5% pt infrastructura si sa nu depășim 3% )

La asta se adauga si continuitatea de care vb.Costescu ( si vedem cu toți cum etalonul incompetentei de la CNADNR este încă in funcție ) ......si cu asta avem tabloul complet......

eu m-am lămurit cu tehnocrații lu peste....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

NGC

Poate intereseaza pe cineva detalii despre "datoria externa a României la FMI, Banca Mondiala si Comisia Europeana".
http://www.cdep.ro/interpel/2015/r8297A.pdf

horatiu.cosma

Stie cineva o sursa online sigura de unde sa iau rovignetta pe 12 luni?

AlexIP

Quote from: mariansb on November 23, 2015, 11:06:58 PM
O sa merg in minivacanta de 1 decembrie in Austria. Se poate cumpara de undeva din tara vigneta pt Austria, asa cum se poate pt. Ungaria de la benzinariile Mol ?

Dacă intri pe DN și cel mai probabil mergi înspre Viena, de ce mai ai nevoie de vignetă? :p Drumurile sunt suficient de bune și parcă mai pitorești, mai ales dacă te-ai săturat de A-urile lor din plăci...

adiarc

am si eu o intrebare de om normal , pt unii de mai sus , care par de-a dreptul anormali.

ce om cu creierul normal , are in plina perioada de crestere economica ( 2012-2016 ), nivelul investitiilor strategice la un minim istoric , in comparatie cu nivelul investitiilor strategice pe o perioada de criza , cu scaderi economice istorice ( 2009-2011 ) ?

Alo ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura