News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

dr4qul4 a avut o postare pe A3 despre primarul orasului Voluntari (jud.Ilfov).
Si am vrut sa ii raspund dar, pana am terminat de scris, postarea lui a fost "Gone by the wind"... ;)

Asa ca am dedus ca daca vorbim despre domnul Firea... Pardon... Domnul Pandele... Atunci mai bine vorbim in Parcare... ;)

Quote from: dr4qul4 on June 30, 2017, 11:43:28 AM
A3 se impiedica de un primar ocupat cu moaste si fotbal.
Ocupat cu o nevasta cu "cojones" muuuuult mai mari decat ale lui.... :D

Dar ghinion...
Doamna nevasta care "a vrut capul lui Motoc zis Cuc" nu l-a primit.... :lol:
Rad eu, rad, dar nu este rasul meu... :(

Firea si Cuc sunt in razboi pe fata.
In disputa asta Dragnea "s-a dat" un fel de "Ribbentrop-Molotov".
Romania nu are de pierdut "decat" proiectele de infrastructura "transfrontaliere" Bucuresti-Ilfov.
(Nu uitati ca inaintea motiunii Firea s-a plans de lipsa de intelegere din partea MT atunci cand "muschiuletii ei" au vrut sa preia in administrare DNCB... Ca sa nu mai amintesc ca "savanta de renume mondial" ar fi vrut sa preia si Metrorex la PMB. O sa reuseasca insa cu ELCEN/RADET... Bucuresteni, cumparati-va sobe si carbuni, chiar daca stati la bloc... ;)  )

Pe lista "victimelor" la capitolul infrastructura avem (deocamdata) "doar" A3 (intrarea in Bucuresti) si DNCB.
Se "incalzeste pe marginea terenului" metroul M6 Bucuresti-Otopeni.

Nu am luat in calcul "mizilicuri", gen pasajele esentiale din Bucuresti care ar face ca intrarea in Capitala a A3 sa aiba sens, folosirea CF centura Bucuresti si alte "prostioare"...

Relatia personala a celor doua personaje este de kko, dar efectele ei sunt dezastruoase pentru Romania...  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

citat din Cuc
"Până acum am lansat proiecte de 93 de kilometri, vorbim de proiectare şi execuţie de autostradă, şi 121 de kilometri de drumuri de mare viteză. Mă refer la Piteşti-Sibiu, centura de sud a Capitalei, drumul de mare viteză Piteşti-Craiova", a mai arătat Cuc.

Ba esti prost?Ba esti nebun?...trimisul la Anap inseamna ca ai facut aproape zero...nici macar nu se pot inca lansa spre licitare,iar din spusele tale eroice un neinitiat ar putea crede ca ai semnat ctr cu un constructor pentru proiectare si executie...

Cuc,cuc cel falos...e un maaaaare mincinosss  :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Harry

#8852
meanwhile in ultimele zile la Constanta








lupualb

In acest moment la DIGI TV, in cadrul emisiunii ''Romania furata'' un domn Liviu Costache a declarat ca dupa parerea dumnealui autostrada Sebes - Turda nu isi avea locul in acest moment.

Ionut

Va rog, nu are sens sa comentam astfel de declarații.

myid

agree, e o emisiune din 2016, in care datele si ideile prezentate nu mai sunt valabile.
Anyway, ineptia lui Costache si faptul ca DIGI da asa ceva pe post, alaturi de aiurelile lui Mihaita Goga, imi da serios de gandit ca DIGI merge intr-o directie buna.

Germany

Buna seara!

Joi, ora 20:00, pe canalul "Digi 24" ....REPORTAJ DESPRE "A3" !!!


TibiV

#8857
Ionut, scuze daca este prea off-topic, dar in ultima vreme s-au tot preluat aberatii marca Digi24...
Hai sa lamurim publicul telespectator...

https://www.paginademedia.ro/2017/07/tolontan-restructurari-la-digi24-conducerea-ia-in-calcul-si-inchiderea-canalului

Quote
Tolontan: Restructurări la Digi24. Conducerea ia în calcul și închiderea canalului

Mai mulți oameni de la redacțiile teritoriale au fost anunțați că nu li se mai reînnoiesc contractele, scrie jurnalistul Cătălin Tolontan, pe blogul său, despre Digi24, postul de știri al RCS&RDS, lansat în martie 2012.

Tolontan, despre situația de la Digi:

,,Conform unor informații din interior, există un plan al conducerii care ia în calcul și închiderea canalului Digi 24"

Cum s-a ajuns aici? ,,Cel mai mult, potrivit propriilor afirmații făcute de Teszari către apropiați, cântăresc calculele și "datoria față de acționari de a nu continua ceva ce pierde constant bani fără o perspectivă clară de refacere".

În plus, ca mulți alți patroni de presă, Teszari și ceilalți din RCS cred că "suntem făcuți responsabili pentru prestația impopulară și care nu servește publicului pe cât ar trebui, deși am făcut eforturi și investiții uriașe".

În acest moment, decizia închiderii canalului de știri nu poate fi preschimbată decât în cea a unei restructurări masive.

"Ce e clar e că lucrurile la Digi 24 nu vor rămâne ca acum", spune un om din conducere.


Textul integral, pe Tolo.ro

De regula Tolontan nu spune prostii...
Amintiti-va cate magarii a dezvaluit el in cazul "Colectiv", care au fost verificate, confirmate si apoi anchetate de cei in drept...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Quote from: ciprebbe on July 03, 2017, 03:47:34 PM
Cuc si cortul lui  :lol:

Cred ca il poate instala direct la Holdea

Cred ca ar trebui gasit terenul potrivit unde sa organizam un "camping" pentru "oficialitati"...

Cortul lui Cuc langa cortul lui Ponta/Sova...
In momentul in care "capatam" un nou PM sau un MT, adaugam un nou loc in "camping"....

Da' trebuie facute "exproprieri suplimentare" din timp, ca astia "se inmultesc ca ciupercile"... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

Bilanț la 50 de ani de la prima bucată de asfalt de autostradă, un reportaj trist, dar foarte interesant despre starea lucrarilor la autostrazi in Romania

http://www.digi24.ro/special/campanii-digi24/romania-cu-incetinitorul/bilant-la-50-de-ani-de-la-prima-bucata-de-asfalt-de-autostrada-754848
You're in Steelers Country

voicul

#8860
Mai sunt reportaje pe DIGI despre infrastructura. 3 - 8 iulie am impresia ca este saptamana dedicata transporturilor.
Nimic nou fata de ce se stie, doar ca apare Ionut cu o interventie.

L.E: Mentiuni API:
Filmarea nod A10-A3 Turda a aparut pe Money

Ionut da declaratii si pe economica in legatura cu A3 sectiunea din B.
Asta mi s-a parut informatie noua (eu nu o stiam), restul se stie pe forum:
Mai mult, Ordonanţa obligă primăriile să emită planuri urbanistice zonale pentru proiectele de infrastructură de interes naţional în maxim şase luni de la primirea notificărilor de la iniţiatorii proiectelor.

http://www.economica.net/autostrada-bucuresti-ploiesti-lucrarile-vor-putea-continua-la-intrarea-in-capitala-fara-puz-de-la-primaria-voluntari_140271.html#ixzz4lwntYItl

Ionut

Am dat și la Radio RFI niște declarații ieri despre OUG 49 și nu numai. :)

nicolaem

propun ( in glume evident) un nou thread denumit ineptii. in alta parte nu vad unde ar putea fi publicata declaratia cucului catre PM tarii in conferinta de presa:

,,Am deblocat până acum proiecte de infrastructură care valorează în total 14 miliarde de euro. Lansăm 800 de kilometri de autostrăzi, cu proiectele pe care deja le ştiţi foarte bine...."

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ionut

Nu e glumă, există acel thread. :lol:
Puteți pune acolo inepțiile că facem colecție.