Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Cristian 74

#27810
Eu am filmat de 5 ori până acum și o să mai merg, doar că eu sunt din Zalău și nu ajung chiar așa ușor. Dar nu asta e problema, ci faptul că telecomanda dronei mele are un defect și am trimis-o la f64 în garanție. E deja de 3 săptămâni și 1 zi acolo, mă enervează. Când vine o să mă duc constant pe acolo, undeva la 2 săptămâni cel mult.

Teo

Astazi, la 9 seara, se lucra in zona Nadaselu cu foreze, excavatoare si bascule.

hvm

^
Presupun ca lucreaza in doua schimburi sau cum? ca nu imi vine a crede ca ziua de lucru e 7:00 - 21:00.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Teo

Cred ca s-a mai discutat despre programul lor de lucru.
O data la cateva saptamani se sisteaza lucrarile si muncitorii pleaca acasa o saptamana, majoritatea fiind din zona Moldovei-Bacau.

hvm

^
Ca se sisteaza lucrarile si pleaca acasa stim, dar eu eram curios totusi daca e un singur schimb sau doua, fiindca de la 7:00 la 21:00 sunt 14 ore. Sa inteleg ca ei nu mai fac nimic altceva decat se trezesc la 6:00 si in 60 de min se imbraca, mananca, si ce mai fac, sunt pe santier la 7:00 deci au venit putin mai devreme de 7:00, sunt pe santier la 21:00 deci pleaca mai tarziu de 21:00 si apoi in 30 de min se duc inapoi, mananca si in max 1 ora se culca sa aiba timp 8:00 ore sa doarma si asta de luni pana sambata?

Desi e intradevar un compromis ca sarbatorile legale nu le lucreaza s(sau asa am inteles) si apoi o data la 4 saptamani au o saptamana libera. Nu mai spunem ca la cantina n-ar avea timp efectiv sa le dea de mancare la toti in aproape acelasi timp. M-as astepta ca sa fie doua schimburi decalate, unii incep dimineatza la 6, altii termina seara la 10:00 sau cand termina...

Ca altfel da cu virgula 6x14 = 84ore/saptamana x 4 = 336 ore pe 4 saptamani? Eram curios cum e?

Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

rocklee

imagini de la vizita de pe lotul targu mures -ungheni ....incepem de la supra tranversarea dj.151b peste A3 ...imaginile sunt facute cu trei zile in urma... (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader








reed

Faine cadre Rocklee,ne lipseau astfel de reportaje  :D
O intrebare.Aici grinzile au talpa metalica,gen Aktor de pe ST2?

g.chris



@rocklee ai prins si masina Google Street View
CC mapping - Orto - DSM - Geophoto - Point Cloud
www.ccmapping.ro