Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 4 Guests are viewing this topic.

laszlo.robert

Ovicor ,ai făcut o extracție la retractare si au ramas" situațiile ",😂.Bănuiesc că de ele vrea Bogdan să scape ,nu și de mine.

pentium10

Astazi Straco Grup are termen in tribunal, sa vedem daca se anunta falimentul, sau se amana.

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000657796&id_inst=3
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

user201

Sper să se mai amâne falimentul o lună să poată termina nodul Chețani.  :yes: :hm:

Gendan

E amanata pana pe 23.10.2020.

SergiuSerj

#24289
Am trecut vineri in zona nodului Chetani pe la ora 19 si inca se lucra destul de intens. Din ce am vazut unele portiuni au deja stratul de stabilizat pe nod. Speram sa vedem asfaltul cat de repede.


















La Iernut au terminat giratoriul de pe DN care face conexiunea cu Autostrada si podul peste CF.


La Campia Turzi cum a zis si @ivladbogdan 2 din cele 4 pile sunt aproape gata.







GDPR

Va rog frumos: stabilizat, nu stabilizant, balast, nu balastru, cofraj, nu cofrag si moloz, nu moluz.

TibiV

Teoretic avem asta pentru explicatii...

Dar nu avem un "dictionar sticky", unde orice user sa gaseasca (poate alfabetic...) diferenta dintre pile si piloni, ce este ala un radier (sau o "bancheta a cuzinetilor"  :-[ ) si nenumarati alti termeni care baga "ne-constructorii" in ceata...

Iar tu ar trebui sa iti faci singur "dictionarul" pe hidro...
Nu de alta, dar am consumat mult timp "googlde-search" ca sa inteleg termeni cu care nu am avut (pana la forum) nici in clin, nici in maneca....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Nu e nimic nou, dar pun articolul pentru ca: confirma ca lotul se receptioneaza saptamana asta (nu zice cand, dar deja devine previzibil  :lol: ) si pentru ca s-a preluat filmarea API.


Prima autostradă finalizată în acest an: Tronsonul care se leagă direct de rețeaua de autostrăzi a Ungariei

Săptămâna aceasta va avea loc recepția la finalizarea lucrărilor pe primul tronson de autostradă terminat în 2020.

https://monitorizari.hotnews.ro/stiri-infrastructura_articole-24196475-autostrada-finalizata-a3-transilvania-biharia-chiribis-ungaria.htm

GML

Initial, intre Turda si Gilau erau in plan mai multe iesiri? Cu vreo 5 km inainte de Gilau, exista semn si pe asfalt, si sus.



Powered by API/PUM imgur uploader


reed

Ar trebui sa fie parcari ,nu iesiri.

whitedove

Aia nu e iesire. Ala e spatiu de servicii.. care nu e de fapt. trebuia sa fie

florin74

Avem prima factura STRACO dupa reluarea activitati pe A3 : 5.527.274,40

miszlik

La nodul Chetani,lucreaza inca Marcu,sau deja Straco?

Serguei

Si la giratoriul de la lidl la iernut este terminât ?

mihai008

Stie cineva de ce sectiunea Chiribis-Biharia inca apare ca neatribuita pe site-ul SEAP? Din ce stiu eu contractul a fost deja semnat pe 12.06.2020 pt sectiunea respectiva ....





Powered by API/PUM imgur uploader