[DJ] Centura Craiova

Started by perfidus, March 19, 2018, 10:31:46 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


oldtimercraiova

Vreo miscare ceva pe teren, sau inca nimic?  O:-)

cristi.dadalau

In zona Podari-Balta-Verde nu se vede nicio miscare. Sincer nici nu stiu daca s-au terminat exproprierile.

razvan96

S-a emis ieri autorizatia de construire pentru 4 sectoare, sunt mentionate, vedeti in link.

"Centura de ocolire Craiova – Varianta Sud, DN 56 – DN 55 – DN 6 – Etapa I"

oldtimercraiova

Multumim frumos @razvan96 !  :D

oneLess

#110

Sealand01

Este meritul lui @horatiu.cosma si @cutter, felicitari pt licitatia facuta special pt exprop ce ne-a facut sa avem AC la 2 sapt de la semnare (nu intelesesem la vremea respectiva). Felicitari si multumim.

CapitanulPtk

Au inceput lucrarile? ne ajuta un coleg cu ceva filmari din drona cu traseul?

cristi.dadalau

In zona Balta-Verde - Facai e liniste si pace.
Am scos drona la plimbare dar in afara de verdeata nu se vede nimic

oneLess

#114
Și la giratoriul de la DN6 era liniște azi la prânz .
Cu pacea nu știu ce să zic, chiar de unde ar pleca centura nouă din giratoriu era înfipt în pământ un panou mare cu teren de vânzare scris pe el ?!
Posibil să facă reclama la altă zonă de lângă? Am trecut repede.
Nu ar fi trebuit să fie exproprierile gata acolo unde au dat AC? Avem AC acolo.

cristi.dadalau

Pare ca se misca ceva:
"Marţi a fost semnat ordinul de începere și a fost predat amplasamentul pentru Centura de Ocolire Craiova – Varianta Sud, DN 56 – DN 55 – DN 6.

,,Astăzi am făcut un pas important pentru infrastructura din zona Municipiului Craiova.

Am asigurat Anteprenorul că DRDP Craiova o să îi fie, pe durata implementării acestui proiect, un partener onest și o să îl sprijine, atâta timp cât acesta va înțelege că infrastructura rutieră din România nu mai suportă nicio secundă de întârziere", a declarat Directorul Regional al DRDP Craiova, Călin Cosmin Petruț, după semnarea documentelor."

https://www.gds.ro/Actualitate/2022-05-03/a-fost-predat-amplasamentul-pentru-centura-de-sud-a-craiovei/?fbclid=IwAR011sWS6J2fr_NeYCHvZNAPOpzw6pyoT4GJau_Ys5SYgKyVFczH3Nk3URU

oneLess

#116
O mică centralizare pentru Drumul de Legătură DEx12 T1 - Centura de Sud Craiova

Quote from: oneLess on April 26, 2022, 01:34:31 PM^
Eu nu am găsit pe SEAP chestia asta :
Quote from: NGC on September 20, 2014, 09:20:37 AM

Licitatii in desfasurare - SPF, SF si Proiectare

Drumuri Nationale si Variante de Ocolire

...

[CN1039989] / 04.03.2022: "Prestari serv. de proiectare constand in elaborare Studiu de Fezabilitate, Pth de executie inclusiv PAC, Detalii de executie, asigurarea Asistentei Tehnice pe parcursul exe. de lucrari si in perioada de garantie a lucrarilor executate pentru obiectivul de investitie DRUM DE LEGATURA PENTRU SPORIREA CAPACITATII DE TRAFIC INTRE DN6 (ZONA UZINEI FORD) SI DRUMUL EXPRES CRAIOVA PITESTI (TRONSONUL 1)"
    Depunere oferte: 06.04.2022
    Oferte deschise in -: - http://oferte
    Stadiu actual licitatie: Depunere oferte
    Valoare estimata:  1.260.504,00 RON fara TVA
    Valoare atribuire: -

Quote from: Whyse1 on April 26, 2022, 02:50:31 PM@oneLess https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100138082

Quote from: NGC on May 03, 2022, 10:34:53 AMNu gasesc unde am mai scris despre proiectul asta, asa ca scriu aici si rog ca mesajul sa fie mutat in locul corect.

"Prestari serv. de proiectare constand in elaborare Studiu de Fezabilitate, Pth de executie inclusiv PAC, Detalii de executie, asigurarea Asistentei Tehnice pe parcursul exe. de lucrari si in perioada de garantie a lucrarilor executate pentru obiectivul de investitie DRUM DE LEGATURA PENTRU SPORIREA CAPACITATII DE TRAFIC INTRE DN6 (ZONA UZINEI FORD) SI DRUMUL EXPRES CRAIOVA PITESTI (TRONSONUL 1)"

Avem 2 ofertanti.

1. Asocierea ELVETIC SRL + GED PROJECT
2. Asocierea OLD TRAFFORD ENGINEERING + STUDIO CORONA S.R.L. CIVIL ENGINEERING

Este vorba despre relicitare.

Stadiul actual al licitației




Powered by API/PUM imgur uploader

CapitanulPtk

Are cineva vreo idee despre aceste firme? la o prima cautare par aproape inexistente, mai ales a doua asociere.

razvan96

Dacă nici Old Trafford nu mai înseamnă nimic... :lol:

1948

Anulată. Pentru a doua oară.

Quote17.05.2022: Au fost depuse numai oferte inacceptabile si/sau neconforme

https://e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100184872/