[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

pasa_andrei

Video de la Domnesti. Incepem in forta luna octombrie. Imi place mult de cei de la TRACON. In fiecare saptamana este un progres vizibil ceea ce imi da speranta pentru o finalizare in maxim 12 luni.

Sper sa spargem acest ghinion de la Domnesti in octombrie 2022. Voi ce credeti? Mergem pe el peste un an sau nu?



Enjoy!

voicul

Foarte misto surprins momentul trecererii trenului. +1
La cum se misca, zic ca sunt sanse sa termine si mai repede (dar 1 - 2 luni nu mai mult).

---

Ma uit ca pe directia B - Mogosoaia e plin seara si cu siguranta trecerea e pietoni din Mogosia, cam la 130 de m fata de sensul giratoriu, ajuta la formarea coloanei.

survola

Așa ceva nu te învață la scoala de șoferi, :D cine are cea mai mare prioritate în acea intersecție?

Skynick

Pasajul asta poate fi terminat elegant pana in iulie 2022. Urmeaza partea de lucrari care se pot face accelerat.
Pana in decembrie se inchide cercul, poate avea predale pe toata suprafata si ceva betonari.
Rampele se pot face cate doua pe luna si se pot face si in sezonul rece. etc

Claudiu T.

#919
Quote from: voicul on October 01, 2021, 06:53:06 PM
Foarte misto surprins momentul trecererii trenului. +1
La cum se misca, zic ca sunt sanse sa termine si mai repede (dar 1 - 2 luni nu mai mult).

---

Ma uit ca pe directia B - Mogosoaia e plin seara si cu siguranta trecerea e pietoni din Mogosia, cam la 130 de m fata de sensul giratoriu, ajuta la formarea coloanei.

Un semafor cu prioritate ptr masini ar ajuta? Macar sa stranga 5-10 persoane care sa astepte la trecerea de pietoni pana mai trec alte x masini pe acolo. Asa se opreste coloana la fiecare 2 3 pietoni care traverseaza mai in dorul lenii,mai se arunca pe trecere.

Legat de pasajul asta de la Domnesti (urmaresc forumul aici de mai bine de un an) si eu sunt optimist ca voi vedea gata lucrarile aici pana la sfarsitul anului 2022. Se misca bine firma.
In schimb vad ca acei stalpi de tensiune din dreptul rampei de acces dinspre A1 spre Bragadiru sunt inca in picioare. Ma tem sa nu aduca intarzieri pana dispar de acolo. Care e problema de inca sunt acolo?
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

bekxy

#920
Din ce am văzut în filmări, LEA e dezafectată. Au picat deja niște stâlpi, pentru a avansa cu fundația rampei dinspre A1. Probabil ceilalți vor pica când vor ataca noile benzi DNCB în acea zonă.

IDEAL AIR DRONE

Am și eu un video din week-end filmare cu drona, este îmbucurător cum se mișcă șantierul :


Fred

Filmarea asta imi da dureri de cap, senzatia generala e "jump-around" (primele melodii hip-hop prin anii 80-90). Ar fi util daca ar filma consecvent toate bucatile, in ordine, nu sa sara de colo-colo din aceeasi directie generala.

miahi

^^ Apreciem efortul, dar la fel ca @Fred mi-a dat dureri de cap si mi s-a parut greu de urmarit . Cred ca o editare mai putin "agresiva" si mai liniara ar fi mai uitila ...

Telvanni

Nici eu nu as vrea sa descurajez pe cineva care face acest tip de filmari (desi acum cu monetizarea youtube toti au si un al 2-lea interes) insa avem nevoie de cursivitate ca sa urmarim anumite detalii/aspecte. Fa-ti inainte un traseu in cap si urmareste-l de fiecare data, devine foarte usor de urmarit de la o filmare la alta.
Multumim!

TibiV

Sa punem si aici filmarea lui R@du de ieri cu Pasajul Domnesti.
Si e fara "dureri de cap"....
Quote from: R@du on October 05, 2021, 09:36:08 AM

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

jalemare

A fost stabilită închiderea traficului feroviar, in zona pasajului Domnești, pentru datele de 6 și 9 Octombrie in intervalul 7.00-19.00,  pentru a permite montarea tablierului metalic peste calea ferata.

Sursa: Facebook Irinel Ionel Scriosteanu


rocklee

#927
UNA BUCATA FILMARE DE LA ...IDEAL AER DRONE  :)

https://www.youtube.com/watch?v=nBHgxQW40ts&ab_channel=IDEALAIRDRONE

IDEAL AIR DRONE

Multumesc pentru postul anterior, acum vroiam sa il pun si eu :)
Acesta este traficul de astazi intre orele 17:00 si 18:00, dupa cum se poate vedea inghesuiala mare ca de obicei.
Vom continua sa va tinem la curent prin intermediul canalului de youtube IDEAl AIR DRONE cu dezvoltatarea proiectelor de infrastructura si nu numai!

carutasul

Parcă a mai apărut o grindă de ieri până azi.