Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 17 Guests are viewing this topic.

gruia88

La fiecare sfarsit de week-end sau sfarsit de sarbatori este ambuteiaj pe final de T3 plus drumul pana la A1.

E clar ca T4 este la fel de necesar ca si celelalte drumuri.





Powered by API/PUM imgur uploader

osandu

Salut!

Am avut drum prin zona Duminica 05.05.2024 si pun aici doua filmari din viteza masinii:

- Nod A1 cu DEx12 (sensul de mers Pitesti -> Bucuresti). Pe cealalta parte iarba e neatinsa


- Tronson 3 DEx12 de la Slatina (Valea Mare) la Colonesti. La Jitaru (minutul 7:35) coafura rezista.

PS: Scuze pentru rezolutia mai slaba, daca ma invata cineva cum sa fac "merge" la fisiere video mp4 de 1 minut fiecare la calitate HD, data viitoare o sa vin cu filmari mai bune.

oneLess

#9722
Imagini (cred) mai noi de la

feisbuciuc - DRDP Craiova (rezoluție mai bună)
(Cam jumătatea dinspre Craiova a T1-ului, dinspre T2 / cam dinainte de biserică)

La ei scrie Live DEx12 T1 , deci o fi de azi !?

Repostate de nou rebrandatul Românul  :D (ex. The Romanian)

DRDP Craiova: update tronsonul 1 al drumului expres Craiova-Pitești.


carutasul

@osandu, eu fac cumva, dar pe Linux, cu ffmpeg din linie de comandă
 ffmpeg -f concat -safe 0 -i file.txt -c copy -an  ozaltin06.05.2024.mp4 - asta e de ieri .
( în file.txt e lista fișierelor de concatenat, de forma: file numefișier, unul pe linie). Văd că există ffmpeeg și pe windows dar nu am folosit. 

osandu

Quote from: carutasul on Today at 11:48:19 AM@osandu, eu fac cumva, dar pe Linux, cu ffmpeg din linie de comandă
 ffmpeg -f concat -safe 0 -i file.txt -c copy -an  ozaltin06.05.2024.mp4 - asta e de ieri .
( în file.txt e lista fișierelor de concatenat, de forma: file numefișier, unul pe linie). Văd că există ffmpeeg și pe windows dar nu am folosit.

Buna idee, o sa incerc data viitoare cu ffmpeeg pe windows. Multumesc frumos!