Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 26 Guests are viewing this topic.


ciprinel

Rocklee felicitari. Mi-ai facut ziua mai placuta. Un mare Like de la mine. Cu siguranta dupa incalzirea vremii UMB-ul se va misca si mai mult. Observ ca in zona nu mai este deloc zapada. La Ploiesti inca mai este ici-colo. Speram sa fi fost ultima. Spor la treaba tuturor.

rocklee



rocklee

#39049
imagini cu sapatura si de jos...din DN  :D































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#39050
imagini cu viaductul 1 deal soimus ...si culea din dea...iar in incheiere imagini cu structurile de la nodul soimus si ...
cicul din dotare  :D
































Powered by API/PUM imgur uploader

























Powered by API/PUM imgur uploader
cam atata pentru acum  ...ne vedem dupa pasti..

MULTUMESC UMB ...PENTRU EFORTUL DEPUS SI MUNCA PE CARE O PRESTATI .....PENTRU ACCESUL IN SANTIER SI PENTRU DESCHIDEREA LA INFORMATIE .... MULTUMESC SI SPOR LA  TREABA .

:gj: :cheers:

Pentru API SI PEUNDEMERG.RO...

semnat acest fotoreportaj

ROCKLEE.... :thumbsup: :bye: :vroomvroom: :cheers:

voicul

Inca mai e mult, mult de munca pe lotul UMB.
Daca o sa vedem o deschidere a lotului (tinand cont ca nodul e pe lotul 3) in 2018 sau 2019 .... asta e partea cu mare minune.

Iceman

Multumim pt poze Rocklee.... :cheers:....Ai fost fenomenal cu reportajul tau :)

marinul

Super tari pozele!

Sa inteleg ca din deal ar mai fi de "decupat" partea asta?




Europiu

^ Din ce am inteles eu din povestile de acum cateva saptamani (vezi mai ales mesajele lui cristi5) nu mai e de decupat. Sageata ta orizontala ar reprezenta o cale a autostrazii, "piciorul" sagetii se afla pe axul autostrazii. Cealalta cale se face in stanga. Corectati-ma daca am inteles gresit...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

mirceaVRo

Nu stiu daca mi se intampla doar mie dar nu imi apare nici o poză de-a lui Rocker.

flashu74

#39056
Mutumesc @rocklee. Se pare ca eu am trecut prin zona cam cu o ora inaintea ta.
Folosind imaginile lui rocklee, plansa de pe forum si observatiile din teren am pus pilonii pe harta. Cu galben exista deja in teren. Cu rosu nu se vad dar putem banui ca asa vor arata pozitionati. Exista acolo intre DN si culeea din deal o distanta cam mare pe care am pus liniile albastre. Acolo deocamdata ???
Eu sunt nelamurit de ce a fost nevoie de atatea relocari de stalpi. Parca ar merge in zigzag.




Powered by API/PUM imgur uploader

patratel_ro

#39057
Ce utilitate are santul asta ? De ce e asa adanc, ingust si structura din fierbeton?

gdaniel

#39058
^^ @flashu74, acum dupa pozele lui Rocklee, mi se pare evident ca o sa fie cate o serie de pile triple pe fiecare cale de rulare.
Am gresit un pic poza, trebuia facut cu rosu perechea de pile cele mai din dreapta-sus, pentru ca nu sunt facute inca. Acolo deocamdata au nevoie de acces la celelalte pile dintre DN76 si calea ferata

Quote from: gdaniel on March 26, 2018, 02:06:39 PM
Mie mi se pare ca totusi asa o sa fie aranjarea pilelor la viaductul 2, un pic mai stransa curba totusi..



LE: m-am inselat, nu e asa.

flashu74

#39059
@gdaniel.
Unde ai modificat tu pe sensul din stanga imaginii si ai pus 3 stâlpi cu rosu intre DN si deal sunt de fapt 2 cum am pus eu.
Dreapta sus am pus  eu 3 cu rosu in schita initiala dar acolo inca nu se vede in teren.