Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

Kimi

Pe cat de imbucurator e ca vor termina in decembrie, pe atat de trist e ca din primavara nu vom avea lucrari noi mai departe spre Miercurea Nirajului. Aveau sanse mari sa castige acel lot si sa intre tare si acolo de la primavara. Pacat ca asteptam de jumatate de an ca putorile din cnair sa desemneze odata un castigator.

Ionut

Oh, ar fi de vis să câștige Miercurea Nirajului... vă dați seama că probabil ar veni aceeași echipă de la Chețani și vor avea gata și DEx11 Oradea... nu ar avea niciun alt proiect major, deci clar ar rupe normele și pe A8, la presiunea 2026 dar au demonstrat ce pot face oricum.

Doar să câștige... unde ar fi minunea!

alexa_adrian2001

La cum am vazut ultima filmare, multumim API(apropo si pentru colori normale fara extra saturatie) sunt increzator ca vor termina in acest an. Pana acum aveam emotii. Foarte bine s-au miscat baietii astia!

Mai vrem sa ii vedem la treaba cat de curand.

StefanCelMare

Incredibil s-au mișcat, și Strabag și Geiger lucrează foarte bine.
Eu trag speranțe încă să îi văd la licitație la Cluj pe Centura Metropolitană. Aș fi cel mai bucuros să câștige măcar un lot acolo.

Ionut

Este offtopic, dar e 99% sigur că Strabag nu se bagă pe CMC.

caveman

Scuze ca intretin off-topic-ul, dar in trecut Strabag au luat lucrari destul de aleatorii si chiar foarte micute, gen pod peste Tarnava Mica in Tarnaveni jud. Mures. De ce nu ar lua pe CMC? :) sunt curios de unde 99% siguranta.
In Olanda un pasaj sub autostrada se construieste intr-un weekend. Noua cat ne-ar lua si cat ar costa?

mirceaeliade

Strabag e probabil in carti pentru conexiunea A3-A8.

Cristian 74

La cum văd că abuzează utilajele (în sensul bun) Marcu la DEx 4, îmi pare rău că la dealul de la Zimbor se lucrează MEH... în loc de WOW...

danutzu_1069

Fix 4 saptamani ar fi pana pe 1 decembrie... Este la limita.... Mai sunt destule lucrari care necesita timpi tehnologici...
Parca cu terasamentele sunt la 99,8%, Asfaltul tot pe acolo...
Parapeti, destul de mult de monat, inclusiv pe poduri sii pasaje, marcaje orizontale si verticale.... Garduri, rigole,
Este destul de munca pentru 4 saptamani...

Ionut

În opinia mea, e inoportun să se pună presiune pentru 1 decembrie. Este foarte bine 15 decembrie, nu aș grăbi lucrurile mai mult decât e nevoie.

danutzu_1069

Punaind presiune 9un anume tip de presiune)... poate sa iasa... de rahat (nu turcesc)...
Sa mearga pe ritmul actual si inca 2 saptamani ar fi ok, asa cum ai zis, dupa 15 Decembrie...
Hai sa zicem pana in vacanta de sarbatori...

Cetatean

#33731
Incepand cu 20 noiembrie sunt programate tot felul de comisii "pre receptie"
Nu se stie inca nimic sigur legat de deschidere,din cauza ca "partenerul serios" a inceput cu carcotelile.
Strabag/Geiger cf contract pot deschide anul viitor in mai. august
Probabil sunt niste "partide de sah"...
In functie de cum vor decurge partidele de la licitatiile mari,probabil asa vom avea si deschiderea.


La centura Cluj s-au inscris 25 de constructori/asocieri? printre care si Strabag. Cine va depune oferta,vedem.

Pe langa lucrarile mari de la Oradea si A3,Strabag are lucrari prin toata tara. Mai mari sau mai mici, de la coridor urban Giurgiu si Resita,aeroport Iasi,Mures,pod Satu Mare,contract de intretinere la Deva,lucrari de apa canal in Sibiu, centura Fagaras, reabilitare A1 -Tm,lucrari de RK pe cf...

panzer

Au multe lucrari si pe la Bucuresti. Ei au refacut uzura pe DNCB anul trecut de exemplu. La fel si prin oras anul acesta.

Eu sper sa ii vad si pe la DR-uri cand va fi cazul, desi la Bucuresti au total alt ritm decat ce vedem la Oradea sau Chetani. Amintiti-va de numarul de steaguri mai mare decat nr de muncitori de la Mogosoaia.

TibiV

La Mogosoaia au fost gresite cerintele beneficiarului.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Corecție. Termenul la Chețani este august, nu mai.