Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 19 Guests are viewing this topic.

rocklee

salutare tuturor ...am fost ieri intro excursie pana la slatina sa vad si eu ...minunea de pod peste olt ...made UMB ... :D

din pacate planul de acasa cu cel din targ nu se cam potriveste ...google imi spune ca in 4 ore ajung ....dar am prins ambuteaj pe valea oltului ..de vreo 2 ore jumate ...culmea culmilor a fost de ce ....sa adune frunzele din cauza vijeliei ....dar si acestea erau in sant ...si ei stateau si se uitau la ele ...iar sefa lor vorbea la telefon ... :o.....
am ajuns in santier la ora 18 45 ...pe cand ei se pregateau sa plece ....
un inginer mi-a spuca cu cateva ore mi inainte a tras o furtuna zdravana ...pe acolo ....dar de lucrat se lucreaza bine ...

am vazut ca majoritatea macaralelor care lucreaza la pod ...sunt a lui DEME MACARALE ...au si un sediu DEME amenajat  langa pod... :)
am vizitat peninsula din olt ...unde sunt cele 3 perechide pile  ...una din perechi ...a iesit din apa .... :D
...iar dupa aceia presat de timp am mers in sus si in jos prin santier ...oameni la ora 19 15 ...au plecat din santier ...







dr4qul4

Pt Bals-Craiova mai bine mergi pe Petrosani. De fapt si pana la Slatina poate fi o varianta. Faci mai mult cu 30 min, dar nu risti sa ramai blocat.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024





rocklee

cteva preri la inceiere .

se lucreaza intens ...se demoleaza si casele de langa pod in partea dinspre deal ....se foloseste si balast alb de langa balta ...se compaceaza foarte bine ....
si se folosesc un nou tip de predale ...legate intre ele ...vezi imaginile ... :o

am reintalnit oameni cu care am ...colaborat si la dealul cu lilieci...pacat ca nu am ajuns prea tarziu ..as fi vrut sa vad fabrica de grinzi ...

iar imgur nu ma lasat sa pun multe poze .....dar sunt multumit de ce am vazut .... :D

RaduG

 :cheers: Mulțumim pentru poze și efort rocklee Deși filmările din dronă îți dau vederea de ansamblu, pozele de la sol rămân esențiale pentru magnitudinea și scala reală a lucrărilor.

TibiV

Bravo, rocklee!

Infanteria castiga bataliile...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)