Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 27 Guests are viewing this topic.

bim14

Daca oamenii de prin minister au spus august, e destul de clar ca nu se va termina DN4-A2 mai devreme. Evident ca ar fi absolut o binecuvantare ca deschiderea sa fie in prima saptamana din august si astfel sa ajute in luna de sezon estival ramana pana in toamna.
Quote from: bim14 on January 09, 2024, 10:42:40 AMEu tocmai am virat 100 de lei si mai pun 500 in contul API daca la final de 2024 avem minim 50 de km de A7.

GAC

eu cred ca pe turci ii tin aspectele legate de finisaje care implica piguleala minutioasa, munca manuala si confruntarea cu realitatea ca nu au destui muncitori.
asfaltarea merge repede.

voicul

Intradevar nu au de ce August. Cu hei-rup (da nu prea mare - adica la stil UMB) ar fi final de Iunie. Si la ritm Alsim ar fi Iulie (sunt totusi 2 luni jumatate si relativ putine lucruri de facut + nu mai sunt alte piedici).
Acum daca s-a zis: dati in August si uitam ca ati intarziat ... ce sa zica Alsim:
- Sefu eu termin in Mai si dau in lucru ca e bine pentru cetateni asa?
(bine e pura presupunere situatia asta)

E si varianta politica: de fapt trebuia August si noi ("doar datorita noua") am pus presiune si uite ca au dat in Iulie.
Cu alte cuvinte in rimtul lor si vedem curand cand termina. Chiar nu mai e mult.

StefanA

Azi, duminica si pe ploaie, Webuild lucra la Bascov.
Aktor pe A0, oha, nimeni.
Daca nu pune cineva bata pe ei pe bune, nici 2025 nu e cert.

Earthchild

"Cineva" se laudă că este șantier aproape săptămânal.

cb

#10145
Intr-un comentariu pe care la avut la transmisia de pe A7 de sâmbătă, spune că a fost iar pe A0L3 și a cerut un raport de la Aktor până marți. Situația pare cam albastră.

adix


hefaistos

Deschid chinezii pana la DN2, înainte sa deschidă Aktori pana la A1
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

adix


Ionut

Au un stil de lălăială incredibil. Speram să văd ceva mai mult chef. Asfalt. Marcaje. Parapete. Că mai au fucking 10 km!!!

Dar nu. Același stil.

Vă mai mirați de ce am zis august la inaugurarea DN5-DN4. Uite de-asta. Că o vor lălăi până în august.

mdragos

Cred ca au taiat subcontractorii la minim, sa maximizeze profitul. De aici si aceasta viteza ..... Dar daca CNAIR tolereaza , de ce nu ?

Claudiu T.

#10151
Ce frumos si-au aranjat ei mini China town ul ala. Sa vedem ce ritm au ca e prea devreme sa ne facem o idee. Oricum avand in vedere ca au AC doar ptr zona nodului DN2 ar face o surpriza frumoasa sa il duca in 80-90% pana la sf anului.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

mirceaeliade

#10152
^Daca nu deschid in prima saptamana din iunie, ceea ce pare 99% imposibil, atunci cred ca ne vom vedea la A0-A2 doar la inceput de septembrie pentru taieri de panglici prezidentiale televizate.

In alta ordine de idei, duminica pe la 8 seara, cand nu mai erau coloane cam deloc, conform Waze, traseul pe portiunea sud deschisa din A0 era doar cu 1-2 minute mai inceata decat varianta pe DNCB.  Am vazut ca unii tiristi au inceput sa o ia "pe ocolite".