Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

dargauda

Si un proieci de Sci-Fi.Pentru o vizibilitate maxima purtati ochielari 4,5D....(Sa fim in ton cu proiectul)  :lol: :lol:





Powered by API/PUM imgur uploader

dorum

apai zi-ne si noua, la astia cu biciclete mari la ochi, ce scrie acolo? :) :)

survola

Vrea să spună că panoul indicator o să fie DUPĂ panourile fonoabsorbante.

RaduG

#27363
Nu-i bai, se mai întâmplă astfel de mici desincronizări între diversele specialități, important e să fie observate și corectate de către managerul de proiect. Problemele mari și foarte mari e important să fie rezolvate pe aceste loturi - Oiejdea, stâlpul acela pus aiurea pe banda de urgență la nodul Alba Iulia Nord.

Hercule

Apropo de discutia cu gardurile de protectie. Pe lotul Aktor sunt instalate in destule zone si probabil se vor completa. In schimb la sfarsitul lotului ST3 gardurile lipsesc, cel putin asa se vede din filmarea lui AlinC la min 31:10.
Deșteaptă-te române!

GIV

deci, lotul 2 se deschide cu limita de 100 km/ora?

florinalba

#27366
SURPRIZE , STUPIZE :
Ziceam cateva pagini in urma ca va taia "Pamblica" un fost prim ministru, viitor ministru al transportului. Se pare ca "asta" se pricepe  si  la autostrazi si mai degraba ar rezilia decat sa deschida. Asa doar in ciuda fostului ministru.
Sau pentru el a se da in folosinta nu este egal cu a se da in circulatie ?
https://ziarulunirea.ro/sorin-grindeanu-ingrijorat-de-situatia-autostrazii-a10-avem-probleme-de-structura-de-surpari-si-am-un-mare-semn-de-intrebare-privitor-la-darea-in-folosinta-744769/?fbclid=IwAR20aZBvBdUg2ZyUWBhlPj9uSVcr42uGiTRzg7Ibd17sqAxJ36pDAshVjQM

paullie

Pai e coleg de partid cu Lucian Sova si Cuck. A invatat de la cei mai buni.

germanul2012


     După ce am vizionat ultimile filmari realizate de @AlinC si @Adisan, cărora le mulțumesc pentru perseverența de care dau dovadă în a ne ține la zi cu mersul șantierului (+1 pentru amândoi), mi-am amintit replica lui @horatiu.cosma pentru @pentium10:

                 ,,Care sunt acele diferențe "majore"? Panseluțele din parcări  :lol:?"

   Care parcări?  :-[ Mai real ar fi lipsa nuferilor din rigolele de acumulare si scurgere a apelor pluviale care, au fost, sunt și (ar fi bine să nu) vor fi mediu de dezvoltare pentru plante acvatice și broaște. Și de ce nu? Lipsesc crizantemele (că sunt de sezon  :D) de pe marginea drumurilor tehnologice, care nu știu cât vor fi de practicabile în viitor după cum se prezintă acuma. Și...
     Ce m-aș bucura să fiu contazis de constructori și să încheie șantierul acesta foarte bine pus la punct din punct de vedre tehnic și chiar și artistic.  O:-) O:-) O:-) În rest, abia aștept deschiderea autostrăzii ,care arată frumos, partea de rulare. Deoarece circul foarte des pe acest traseu, sunt sătul până la paroxism de haosul din ultimii ani de pe Aiud-Sebes. :o
       Drumuri bune vă doresc și lipsite de evenimente negative.  :)

yossarian

Până la urmă ce semnale avem? Face iar PZD cum a făcut cu Turda-Aiud, blocând totul sau există intenții clare de dare în folosință?


gicu

Probabil o atenționare către constructor că de acum altcineva gestionează banii. Și să vină cu cadourile de Crăciun dacă vor bunăvoință.

alexV

Furtuna intr-un pahar cu apa. Zice si Grindeanu ca sa prinda un pic de prime time, ca e mare mahar din nou, sa auda lumea de el.

In rest,  de cum ajunge de la furnizori cate un camion cu parapete sau garduri, acestea sunt instalate in aceeasi zi. Eforturile sunt clare in directia deschiderii cat mai repede, in Decembrie.

tinoinsana

#27373
... se aude prin târg ca, miercuri 02.12.2021, ar urma ca lotul 2 va fi "gata" pentru darea in trafic ... O:-)
PS 02.12.2021 e joi toata ziua

hvm

sa fie gata, dar se aude si ca o sa fie dat?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici