Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

alinuttt

Aktor încă nu s-a reapucat de lucru? Nu era vorba că se mobilizează de miercurea trecută?

mihaihedes

Acum urmează liber de 1 Mai. Poate incep serios din 2 Mai.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


Mersul trenurilor

Mama ce trafic se vede pe ultima filmare  :| cum sa tii blocata autostrada atata timp degeaba..

rebel

^^ se pare ca-a fost accident la parau(langa alba nord) se vede din filmare ca se circula bara la bara..

infraAdi_ro

#10759
Quote from: AlinC on April 26, 2018, 04:19:37 PM
Pe ST2 e tot "liniste", iar pe ST1 din ce mi se pare mie nu prea se mobilizeaza in zona Sebes, la viitorul nod rutier. Cele mai multe utilaje pe ST1 sunt in zona dealului de la Paraul Iovului. Cred ca s-au suparat pe el  :lol:

balast stabilizat km 9 ST1



in departare asfalt strat experimental



pod peste Mures km 7 +400 -au avansat cu platforma  si forezele erau in zona









km 15 stabilizarea  straturilor de umplutura(erau 2 freze) aseara la 7



Nod Sebes- zona unde va trece breteua peste A1 si CF vor trebui mutati 3 stalpi de inalta tensiune.





Azi am numarat 7 excavatoare pe dealul de la Paraul Iovului.Lucreaza o firma locala si mi s-a parut destul de buna mobilizarea.



Activitatea nu e full inca dar pe zi ce trece eu cred ca se va lucra din plin...sa fim optimisti.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

TibiV

#10760
Superpoze, euromau...

Nu inteleg insa de ce la podul peste Mures, pe sensul Sebes->Alba Iulia, au montat grinzile "aleator", in timp ce pe sensul Alba->Sebes le-au instalat "la rand"...

Quote from: euromau on April 26, 2018, 11:42:44 PM
Nod Sebes- zona unde va trece breteua peste A1 si CF vor trebui mutati 3 stalpi de inalta tensiune.
3 stalpi....
Asta ne mai lipsea !...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

djidji1975

#10761
Dar stiti ce e cel mai tare? Cel puțin doi din acei stalpi au fost odata relocati cand s-a facut tronsonul Sibiu -Orastie.

Trimis de pe al meu Lenovo P2a42 folosind Tapatalk


nrb

Păi dacă cnAIR are masterplan, așa dă, cu întreg, nu cu virgulă numărul de stâlpi

alecu26

Atentie doar la dubla finantare si restrictia de a nu afecta nu stiu cati ani lucrari facute din bani europeni.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

rocklee

#10764
o intrebare ...la nodul Alba NORD ...va fi un singur viaduct peste cf si dn1 .... ???

djidji1975

#10765
Si nu exact acum se va întâmpla dubla finantare si afectare proiect deja finantat?

Trimis de pe al meu Lenovo P2a42 folosind Tapatalk


gdo

rocklee va fi viaduct doar peste calea ferata. iar in zona DN 1, Dn-ul va supratraversa autostrada.

horatiu.cosma

La Alba SUD va fi giratoriu pe DN, nimic peste CF.

alecu26

djidji....Pizzaroti sunt maestri in asa ceva. Posibil ce insinuezi tu. Daca am inteles corect. Vom vedea.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Dominik

You're in Steelers Country