Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Dominik

^
Tocmai a postat elion poze de acolo, sunt gata toti 4 !  :)
You're in Steelers Country

christyan

Ne-a luat prin surprindere Retter si au ridicat toate pilele  :D se vede in pozele lui elion,  la ultima filmare API nu erau ridicate. Nu inteleg de unde au adus acel segment din bratul macaralei la Sancrai ?! Sau il fac mai lung pentru a ajunge cu grinzile peste Mures?

alexV

 :popcorn:
Toate grinzile sunt pe acelasi mal la Sancrai, si nu este pod tehnologic. Grinzile sunt relativ usoare, fata de ce avea Pizzarotti.
Am mai intrebat aici, dar sunt rabdator: oare asambleaza un brat f lung pe macara, si le monteaza de peste rau?


elion

#19968
Au mai îngustat Mureşul, toate pilele de pe malul nordic sunt acum pe uscat.

carutasul

parca în film am vazut un camion trecând prin vad ...

alexV

Alte impresii vazand filmarile:
Terasamentele Aktor sunt erodate de vreme, groaznic:





La nodul Teius fac zid de sprijin pentru o bretea. Privind retrospectiv, proiectul Aktor e de buna calitate: avem la ziduri de sprijin cat niciun alt lot, sunt poduri mai indraznete peste cursuri de apa. Pacat de management, si implicit de implementare.




Schimband registrul, pe lotul 1 chestia asta se hidroizoleaza ori ba? Intreb fiindca si la AB nord au un amarat de pasaj neizolat, acoperit cu balast pt a trece macaraua, si acum scos balastul ca sa izoleze.


elion


alexV

Quote from: carutasul on August 08, 2020, 04:09:06 PM
parca în film am vazut un camion trecând prin vad ...

Sigur nu aici, probabil la Radesti.

alexmocian

Filmarea are cam o saptamana cel putin daca nu doua. Vezi pozele din Aug 1 cum arata malul sudic si in ce stadiu sunt picioarele de pod.

horatiu.cosma

Filmarea e de vinerea trecută. In afara de cele 2 pile finalizate la Sâncrai, e de actualitate și azi stadiul din filmare.

Dominik

Posibil sa fi terminat de pus predalele la podul de la Radesti...sper  :)
You're in Steelers Country

elion

#19976

Quote from: alexV on July 31, 2020, 10:58:27 PM


Malul nordic în urmă cu o săptmână



elion

#19977

danutzu_1069

#19978
Nu prea integ de ce este diferenta intre inaltimea cuzinetior  (parca asa le zice, acolo unde sunt puse aparatele de reazem)
Drumul este drept, deci bancheta cuzinetilor trb sa fie orizontala....
De ce este asa?




Powered by API/PUM imgur uploader

TudorM

Toate drumurile au inclinatie inspre exterior, ca sa se scurga apa. daca ai condus vreodata pe contrasens, iti dai seama de cum sta masina diferit pe drum. Asta e explicatia mea, sper ca nu ma insel.