News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 34 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche








































De sus incarcau masinile, coborau si duceu pt terasamente spre Deva





drumul tehologic


spre vârf. solul este rosiatic. eu am crezut ca e bauxită. cine stie să ne spună


pe după deal, masinile coale se întorceau.













Cam pana unde se vede acum, se lucrează














rooklee:D




madsnowman

super poze si, implicit, vesti!!!

alin_simeriaveche

De aici a venit mikey mouse si nu am mai prea putut face poze. I-a notat nr masinii lui rooklee, se tot țiea după noi...in fine noi in mare parte eram cu treaba terminata















Și aici se termină treaba cu UMB legat de terasamente


fundația supratraversări peste A1





În apropiere de Termocentrala Mintia, aici se foreaza piloți pt viaduct peste drumul ce duce la Branișca si urca A1 pe un deal














Bonus: Selina





Cam atât pentru astăzi. A fost frumos, mai puțin cu acel responsabil. Teloxim mai mișcă ceva dar Salini, nimic. Birourile de pe lot3 arată bine, cu aer condiționat, dar sunt goale. Sperăm ca vor incepe sa vina cât de curând. La decopertat 3 buldo făceau treba. Dacă o tin cum munceau astăzi în 2 saptămâni ar trebui să termine decopertatul.
UMB, jos pălăria. Mi-a spusu un muncitor ca ar trebui să mai vină angajați

Stefan Tudor

#16038
UMB sunt romani?  :p mie imi place de ei! poate ii provoaca la "duel" si pe altii! Adica ridicand stacheta, oricum ii cam provoaca! Si fata de  lotul ala de la TM de 9km, aici au calumea de lucru! Sunt curios cum evolueaza! Dar, sa nu uitam ca lotul UMB e nefunctional fara nodul de pe DN7, ce apartine lotului 3! Multumim pt poze, sunt teribil de multe si de bune! la fel ca vestile! :D Din partea mea aveti 100 de Like-uri Baieti!

rocklee

#16039
umb-ul era mobilizat de nota 10 ....lucra de sfiraia cauciucurile ....intersant ...pamintul care il luau din dealurile pe care le ''taiau''....il foloseau la terasament ... :)

era o mobilizare mare la delul de la cariera bretea muresana ....un rioi mare de camioane si excavatoare  :D
pozele mele de azi

https://www.facebook.com/rufiusdieter.stefani/media_set?set=a.509992479130215.1073741852.100003584026406&type=1

alecu26

Foarte destepti umb. Acea groapa de imprmut in varful dealului e comoara curata. Se merge plin doar la vale. Se reduc enorm costurile cu combustibil.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

cryu

Cu ocazia primului meu post pe forum , un mare multumesc la baietii de pe teren pt munca depusa, si un BIG LIKE pt UMB , rar am vazut asa desfasurare si asa mari progrese in timp asa scurt.

dorel

Rocklee si Alin buna treaba ! Multumim !
Umb trage tare. Noi ne temeam la inceput ca nu se mai apuca. Cred ca pana la urma nu ne parea rau daca primeau ei toate loturile Deva-Lugoj.
Asteptam si filmarea sa vedem toata minunea de sus.
Alin si Rocklee inca odata multumim.

RaduC

 :banana: :cheers:
O bere virtuala de la mine băieți, pentru benzina consumata!
Bravo!

adiarc

Alin , Rocklee , Umb   :cheers:
in schimb Salini-Impregilo,....aceasi prestanta jenanta...cred ca au laptopurile defecte si gasesc mai greu subcontractanti..   >:(
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

 Felicitari voua...si masinii autohtone ce v-a dus azi pe drumuri grele,speram ca pe lotul 4 la anul,spre sfarsit,vom merge cu totii.

Calin

 Va multumesc mult , pentru efortul vostru ! Fotografii superbe si multa bucurie provocate de o dovada ca si romanii pot ! Datorita fotografiilor voastre -atat de detaliate am putut sa-mi fac si eu o imagine mai clara despre acest lot.Daca vreun coleg ar reusi sa puna , asa cum de altfel a mai facut-o , o imagine de ansamblu-tip google earth -cu zona fotografiata , probabil ca ar ajuta si mai mult.
  Ma uitam in timp ce priveam fotografiile-ce Tara frumoasa avem !!!
Multumesc inca o data , baieti si aveti si de la mine o bere fiecare-nu doar virtuala-daca ne vom intalni vreodata !

simotm

Frumoase  poze;mi-a placut cea cu masinaria de forat....in alte locuri din tara nu se lucreaza pamantul si aici se foreaza in lanul de grau (cel putin asa mi s-a parut)
Legat de UMB , sper sa repete "figura" frumoasa cu lotul de la  Izvin , pe care l-au terminat inainte de termen si care a ramas  inchis traficului inca cateva saptamani,asteptand inaugurarea mai marilor conducatori.

dr4qul4

Pacat ca nu au castigat toate 3 loturile.le terminau sigur pana la 31.12.2015.
Umb liciteaza 40% si lucreaza de 10 ori mai bine ca imbecilio.
Ar tb sa le dea un bonus pt asta. Chiar nu ar tb sa tipe nimeni ca tot ies mai ieftin.

Imbecilio nu a terminat proiectarea pana acum? Chiar nu pot fi penlizati ca stau degeaba?
Teloxim lucreaza in ritm normal. Nu avem ce sa le reprosam. Macar nu-si bat joc.

Si cand te gandesti ca la semnare toata lumea isi faca griji ca UMB va renunta la contract, Teloxim va intarzia enorm si doar imbecilio poate termina la timp.
Realitatea, cel putin pana acum, este exact pe dos.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

#16049
Baieti, grozava treaba, big like!

Aici intra in plin in dealul ala? :D


Daca lotul 4 este asa... loturile 2 si 3 sunt si mai si. Sper sa nu ne apuce 2017 cu ele. Partea buna este ca autostrada va fi superba. Cand va fi gata. :)