Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

montaniardul

Ar trebui monitorizata in continuare bucata inaugurata recent ca Aktor s-ar putea culca pe-o ureche si sa taraganeze cu finalizarea cel putin a gardurilor de protectie si a panourilor fonice. Ei trebuie sa ramana sa monteze in continuare ce mai au.

simotm

Multumim reporterilor oficiali  sau neoficiali din zona!
No, las' ca e bine si asa - la un pic peste 100de ani de la Marea Unire am reusit unirea cu alte capitale -nu dam nume- cel putin pe plan rutier . Prima data Banatul , ulterior si Transilvania  ...... Poate cand vom sarbatori 150 de ani reusim sa trecem si muntii , spre capitala noastra :)

Daniel_I

Alba Iulia Sud - Aiud Nord in DN si retur
On The Road

AkaManah

Locuiesc la cca 700 de metri de A10 în dreptul overpass ului de lângă Secadase. Se aude foarte tare noaptea când mașinile trec peste rosturile de dilatație. Am văzut azi ca lipsesc panourile fonoabsorbante pe sute de metri. Sper sa nu amâne prea mult protecția fonica. În plus overpaasul este închis de cca o luna. Și de aici lipsesc panourile de plasa.
Lipsa parapet antifonare Valea Secadaselor






Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

din curiozotate sa vad cu este lotul 2 AKTOR ... am facut si eu aseara o tura Simeria -Aiud si retur ...parerea mea ..o lucrare buna  si necesara ...seare la 17 30 ...se montau garduri .... :o

partea proasta si o mare dezamagire este lotul PIZZA....boiii.....pe portiuni intinse nu sunt panouri anti orbire ...nici acum nu sau dat in folosinta spatile de servici ....marcaje lipsa si acele elmente de siguranta la iesirea de pe benzi in    Nodul ALBA NORD si celelalte noduri..  :o:o. marcajelor pe bretele si DN relocat ....

:( >:(

crystale

A anunțat vreunul dintre constructori până când intenționează să facă toate lucrările necesare pentru a se putea ridica limitările temporare de viteză?

AkaManah

Aktor și-a asumat luna aprilie 2022.

Daniel_I

#27607
Pe lotul Aktor lângă Oiejdea lucrau și astăzi la garduri de protecție acces animale.
On The Road

rocklee

din ce imi aduc eu aminte PIZZA..boiii....si-au asumat sa termine tot ...data de 31 august ...dupa ce au predat bretele lungi nod sebes ...

PlayStation

Poate intra in insolventa inainte sa termine lotul
Nici nu as sti daca sa ma bucur sau sa nu
Macar sa termine, apoi chiar ii invit sa intre in insolventa

AlinC

Trafic lejer astazi, inclusiv in zona alunecarii:




RaduG

Mulțumesc pentru filmări AlinC.

Întrebare pentru cunoscători: ,,Invenția" asta rămâne așa, la nici 1m de banda 1?





Powered by API/PUM imgur uploader

Dragos_R

#27612
Alin, multumim mult, deja simteam lipsa filmarilor de la tine :thumbsup: !
Faina vremea ( in Bucuresti nici vorba de soare ) ... frumos, aerisit, lumina ... atat de multa incat parca se vad si mai clar lucrurile cu care Pizza este in culpa, inca  >:(.
Una peste alta bine ca se circula, dupa atatia amar de ani.

pasa_andrei

Sibiu-Vestem imi apare atat pe Gmpas cat si pe Waze cu 1h 53 minute. Un coleg a zis ca a facut 1h 35 min respectand limitele de pe lotul 2. Nu e cam 1h 53?


Adisan

Primii 3 km din lotul 3 si nodul rutier Aiud

https://www.youtube.com/watch?v=NutvT2V4cqc&ab_channel=Adisan

Va las aici si o filmare de la bordul masinii a prietenulul meu M Alex
Aiud - Alba Iulia Nord

https://www.youtube.com/watch?v=3RZfRcfQNDI&ab_channel=MAlex