DN71 Bâldana-Târgoviște-Sinaia

Started by NGC, February 06, 2019, 06:12:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

#60
Partea 11




















Ionut

#61
Partea 12




















Ionut

#62
Partea 13




















Ionut

#63
Partea 14




















Ionut

#64
Partea 15




















Ionut

#65
Partea 16
















Ionut

Voi updata in timp plansele. Sunt cele din proiectul de semnalizare/siguranta rutiera pentru ca au si indicatoare si sunt usor de urmarit. Sunt in documentatie si detalii de la poduri si plansele detaliate de la drum. Daca are cineva nevoie, puteti cere. O sa pastrez o perioada documentatia de drum si poduri... dar pe forum las doar plansele cu indicatoare.

Puteti comenta, o sa updatez in timp ce am rezervat. :)

dr4qul4

#67
7 treceri de pietoni in Baldana-Racari-Ghergani. Ce mai e de comentat?

Atata munca si atatia bani pentru un drum de rahat. Probabil tot un rahat a mes inainte cu el, doar pentru ca are acord de mediu. Dar AM-ul nu va ramane asa, pentru ca sigur va trebui revizuit. Stati sa vedeti surprize cu LEA. Sau cu nucii lui TiBiV.

Si mai e ceva interesant, la intersectia cu DJ701 avem o relocare a acestui drum pentru a se face giratoriul. Pe google maps se vad niste puieti de salcam. Acestia au crescut intre timp. Sunt pusi de cel care are acel teren in arenda. Primarul comunei Branistea - Tachianu. Un om cu greutate in PSD Dambovita dar (era) si apropiat al lu Tutuianu...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

De la Moroieni la Sinaia mi se pare foarte putin 6 metri lățimea carosabilului  (2x3 metri),  inclusiv în extravilan,  unde nu au nici scuza că nu pot să exproprieze  curțile  oamenilor...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adyneamtu

#69
Din ce am vazut si la DC50 vor relocarea si nu inteleg de ce. Vor giratoriu cu raza mare si nu au loc ??? 
Totusi la intersectia cu DJ711C unde nu-i incurca nimic, fiind camp, au lasat intersectie in cruce cu benzi pentru incadrare stanga.
Am aliniat in GEarth cele doua planse de mai jos si mi-a iesit asta.





Ionut

Am terminat de pus toate plansele. Dupa cum va ziceam, daca vreti detalii pe anumite segmente, spuneti-mi, nu stiu cat o sa mai tin documentatia completa pe hard.

dr4qul4

Asta e Circuitul Paduchiosu de Formula 1?


Nici macar a 3-a banda nu s-au mai deranjat sa puna pe portiunea asta.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

perfidus

Foarte puține zone lărgite la 2+1 (benzi urcare vehicule lente) pe sectorul Moroieni - Sinaia. Ceva pe la Km 97, pe la Km 104 si ceva pe la Km 106. In rest doar unele lărgiri in curbă si pe zona serpentinelor.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

TibiV

Repet: pe Moroieni - Sinaia carosabilul are 6 (sase) metri... 2x3 metri... Inclusiv pe extravilan...
O fi OK ?!?!....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

kitsune

#74
Circuitul de viteză (redusă) în coastă Păduchiosu  :lol:
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence