Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 35 Guests are viewing this topic.

NicolaeG

Direcția Suici - Calimanesti se poate cu turisme, invers nu. La limita de județe este o panta foarte abrupta în Argeș care nu poate fi urcata cu turismul caci derapează și se face groapa sub roata. Invers se poate caci e mai ușor la coborâre. Am un Volvo S60 de 3 ani și fac drumul acesta pe retur din București de fiecare data. P.S. Locuiesc în Calimanesti și cunosc toate drumurile. P.P.S. Turismele dinspre București pot urma DJ703G + DC14A + DJ703M și ajung la Cornet. Recomandat vinerea după amiaza dacă nu ploua. Scăpați de dealul Negru, Râmnicu Vâlcea și Calimanesti - Brezoi. Vinerea după amiaza scutiti cam 1 ora de mers.

voicul

Pai de ce asa si nu direct pe DJ703H si dupa DJ703H.
Intreb, ca zici esti din zona si sunt putine informatii/video cum sunt drumurile.

Daca ai si o camera de bord cu o filmare sau un prieten tot din zona ... vreo 5000 de vizualizari tot faci  :)

Cetatean

Am facut astazi un drum Orastie - Fagaras si am prins ploaie destul de puternica pe A1.
Zonele unde se schimba panta din acoperis in panta unica sunt adevarate capcane pe ploaie. Ceva nu e bine la majoritatea dintre ele. Prea "sta" apa. Sa fie facute prea din scurt ? Am vazut si mai ok.
Oare sunt sanse daca semnalam asta si la viitoarele carpeli sa refaca zona aia de palier (cred ca asa se cheama) mai bine?