Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dorum

ANIF1, ANIF2... ANIF n :) :) si gata, au scapat de cautat nume la vai :)

voicul

@dragos76 pe scurt - da. Dupa 2 zile se pot pune grinzi.

AlinC


zuma80

La Sebes au fost executate marcaje si pe breteaua Deva Turda. Poate se gandesc si la o deschidere acolo daca timpul le permite...
Pentru A6!

prd.marius

Wow, am lipsit cateva zile si am pierdut mai mult de 10 pag de pe topicul asta.
Am trecut azi pe langa, forfota mare pe ST1.

In alta ordine de idei, tare imi e sa nu ramana anumite lucruri provizorii, de fapt definitive, gen marcajele.
Legat de indicatoare, si eu sunt de acord ca ar trebui trecute localitatile pe langa care trece A10.
Legat de antiorbire, @Stefan01, degeaba ne intrebam cum le monteaza, ca pe A1 Orastie-Sibiu (si nu numai), desi s-au montat cum trebuie initial, CNAIR le-a montat tot direct pe parapete (sper ca m-am exprimat cum trebuie) pe cele de pe urma.

Pare iar genul de lucrare "romaneasca"..

La multi ani!!!

stefan_cel_mic

#22985
Gasit pe YouTube:


La multi ani!

danutzu_1069

A inceput sa miroasa a DEME la Teius...

danny_cbu

Chiar daca maine e ceremonia, nu inseamna ca tot maine se deschide si autostrada.
Daca nu o pot deschide in siguranta, atunci o sa o deschida vineri.
Ludus-Iernut parca a fost deschisa la multe ore dupa ceremonia cu politicieni pentru ca nu era gata la momentul ei.

Cred ca PNL vrea mai mult sa puncteze electoral azi si maine. Un live pe la televiziuni si reclame pe Facebook pe aceasta tema inainte de 4 Decembrie, ora 23:59, cand se termina campania.

ddfab

zuma 80.
nu stiu daca se gandesc la o deschidere pe acea bretea, in acest moment... pasajul nu este gata inca, nici racordarea cu A1, desi mi se pare a fi cea mai avansata dintre cele 4 bretele de viteza. probabil au facut marcajul si acolo fiindca era asternut stratul de uzura. pe alte zone din nod unde nu este marcaj, nu este asternuta uzura.
nu mai pomeniti de indicatoare aiurea, ca ma iau toti dracii... :) cand vad ce bine gandesc proiectantii...

johnny348

#22989
O intrebare am si eu...daca nu termina pasajul Alba Nord (nu au asfalt pus si nici parapeti, nici nodul spre Teius terminat ) cum o sa intri pe autostrada daca vii dinspre Teius si mergi la Sebes ? Si cum o sa iesi daca vii pe autostrada de la Sebes si vrei sa mergi in Alba Iulia?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cristi5

#22991
@danny_cbu vad ca faci aceleasi aluzii si pe A7 si pe A10. Stai linistit, se vor deschide, dupa cate o conferinta de presa.

De ce dupa conferinta de presa si nu inainte? Iata o enigma interesanta. Adica de ce trebuie politicul sa se dea in stamba in mijlocul autostrazii mai intai, cu orele (mda, sa-si lipeasca imaginea de cele 4 benzi si de parapetii aia occidentali)... Si de ce muncitorii care au dus greul sunt exclusi de la ceremonie, doar gulerele albe primesc fursecuri (la Iernut de exemplu)

E haios ca ST1 nu a fost facut "pas cu pas", in ritm constant, ci multa lalaiala-lalaiala, si apoi, in preajma alegerilor, hei-rup hei-rup demn de Bumbesti-Livezeni.

voicul

@johnny348 Intorci in giratoriu de la AB N de pe DN1.

naivu

^din ce am înțeles, ambele sensuri vor circula pe racordul dintre pasajul peste CF și giratoriul AlbaIuliaN; după ce termină pasajul DN peste A10 și giratoriul dinspre Teiuş, ieșirea de pe A10 se va face probabil prin noul giratoriu.

cicotan

Nu ştiu dacă e un nărav bun sau rău, eu unde nu pricep întreb: cine vine pe A10 dela Sebeş şi iese la Alba Iulia Sud, cum intră în oraş? prin DJ107?